Zamknij

Młodzi ludzie unikają związków. 5 powodów, dla których uciekają przed zaangażowaniem

24.11.2020 12:04
Para młodych ludzi pokazuje sobie coś w telefonie
fot. Shutterstock

Najnowsze wyniki badań wykazały, że młodzi ludzie unikają związków. Dlaczego tak się dzieje? Oto 5 głównych powodów.

Czasy się zmieniają, a wraz z nimi podejście do związków. Kiedyś, gdy mężczyzna zapraszał kobietę na randkę, było nie do pomyślenia, żeby nie podchodził do niej poważnie. Dziś coraz większą popularnością cieszą się "relacje bez zobowiązań". Młodzi ludzie coraz rzadziej się angażują i wręcz unikają stałych związków. Jest to udowodnione naukowo, w dodatku nie trzeba ekspertów, żeby zauważyć, jak czasy się zmieniły. Strach przed zaangażowaniem, który dotyka młodych, ma jednak 5 głównych powodów, które przedstawiamy.

Zobacz także: Kobiety, które przerażają mężczyzn na pierwszej randce. Kolejnej na pewno nie będzie 

Dlaczego młodzi ludzie unikają związków? 5 głównych powodów

Pokolenie wychowane przede wszystkim w XXI wieku, czyli tzw. millenialsi, angażują się w związki o wiele rzadziej niż ich rodzice i dziadkowie. Taki stan rzeczy może mieć kilka powodów i nie chodzi wyłącznie o technologie.

Oczywiście to, że nasze relacje w dużej mierze przeszły do sieci, może być tego przyczyną. Istnieją jednak również inne powody, przez które jest coraz mniej prawdziwych związków.

Portal Papilot.pl przedstawił 5 głównych powodów, dla których młodzi ludzie unikają zaangażowania. 

1. Jest to pokolenie wychowane na przekazach medialnych

Pokolenie wychowane w epoce telewizji, prasy brukowej i internetu jest bombardowane z każdej strony negatywnymi informacjami. Z każdego zakątka wylewają się morderstwa, gwałty, przemoc, seks. Młodzi ludzie zrobili się na to znieczuleni, ale są też dzięki temu o wiele ostrożniejsi. Doszukują się podwójnego dna i są nieufni. Dlatego nie czują się bezpiecznie przy drugiej osobie. 

2. Życie wirtualne stało się dla nich tak istotne jak realne

Media społecznościowe narzucają nam idealny wizerunek drugiej osoby. Aplikacje randkowe dają złudzenie spotkania wymarzonej drugiej połówki. Gdy młodzi ludzie zderzają się z rzeczywistością, okazuje się, że jest ona szara i ponura. O wiele przyjemniej jest żyć w wirtualnym świecie. 

3. Popularność sextingu

Sexting to mogą być pikantne wiadomości lub przesyłanie sobie odważnych zdjęć, a tego typu rzeczy mogą zaowocować nawet wirtualnym seksem. Po co zatem zadawać sobie trud i stawiać na intymność w realu, skoro tak jest wygodniej i bezpieczniej? Właśnie z takiego założenia mogą wychodzić millenialsi. Czy można im się dziwić?

4. Stawiają na "samorozwój"

W dzisiejszych czasach "ja" zdecydowanie wyparło "my". Oczywiście nie ma nic złego w dążeniu do samorealizacji. Można jednak spotkać kogoś, kto będzie nas w tym wspierał. Trzeba tylko znaleźć czas na poszukiwania, a dziś młodzi mają go zdecydowanie za mało. Problem pojawi się za kilka lat, gdy zdadzą sobie sprawę z samotności. 

5. Mają problemy finansowe

Kiedyś życie było łatwiejsze. Łatwiej było dostać pracę, kupić mieszkanie. Mężczyzna był głową rodziny. Dziś chłopcy czują presję, ale boją się starcia z rzeczywistością, bo wydaje im się, że nie są w stanie jej udźwignąć. Nie są w stanie zapewnić ukochanej od razu mieszkania i egzotycznych podróży. Wygodniejsze jest bycie singlem. 

Zobacz także: Degradacja w związku. Sprawdź, czy jemu wciąż na tobie zależy

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!