Zamknij

Dlaczego ludzie flirtują z innymi nawet, gdy są w związku? 6 najczęstszych powodów

02.12.2020 12:14
Para flirtuje w kawiarni
fot. Shutterstock

Flirt jest rzeczą przyjemną, ale nie jest w porządku, jeżeli przez niego ktoś może się źle poczuć. Są jednak powody, przez które niektórzy nie potrafią się przed nim powstrzymać.

Flirt to może być przyjemna pogawędka, znaczące spojrzenie lub niezobowiązujący gest, który przyprawia drugą osobę o ciarki na całym ciele. Z reguły jest niewinny i ma na celu podgrzanie atmosfery pomiędzy dwoma osobami. Niektórzy jednak mają go we krwi i nawet gdy są z kimś w związku, nie potrafią powstrzymać się od flirtu z innymi. A to już może być nieprzyjemne dla ich partnera, ale także osoby, która wpadła im w oko. Dlaczego tak się dzieje? Oto 6 najczęstszych powodów, dla których flirtujemy i nie potrafimy przestać.

Zobacz także: Facet pożera cię wzrokiem? To sposób na flirt. Doczekał się nawet pikantnej nazwy

Dlaczego ludzie flirtują z innymi, gdy są w związku? 6 powodów

Flirt jest rzeczą niewinną, ale może być też krzywdzący. Niektórzy bowiem mogą go odebrać nawet za pewien rodzaj zdrady bez seksu

Zazwyczaj ludzie są w stanie powstrzymać się przed flirtem, gdy znajdują się w stałym związku. Nie wszyscy jednak mają taką blokadę.

Jak donosi portal Yourtango.com, profesor Uniwersytetu Północnego Illinois, David Dryden Henningsen, w jednej ze swoich publikacji z 2004 roku, wskazał 6 powodów, przez które niektórzy nie potrafią powstrzymać się przed flirtowaniem:

  1. Seks: flirtują, żeby się z kimś przespać.
  2. Zabawa: flirtują z kimś dla sportu.
  3. Odkrywanie nowości: chcą zdobyć doświadczenie we flircie i związkach.
  4. Zgłębienie relacji: chcą, żeby relacja stała się bardziej intymna.
  5. Poczucie własnej wartości: chcą poczuć się bardziej wartościowi.
  6. Interesowność: chcą coś uzyskać od osoby, z którą flirtują. 

Jak zatem widzicie, flirt nie musi być wyrazem tego, że ktoś nas interesuje. I nie ma sensu się denerwować każdym miłym słowem rzuconym przez ukochanego innej kobiecie. 

Zobacz także: Kobiety wskazały 3 słowa, których faceci nadużywają na randkach. Psują tym dobre wrażenie

Niektóre znaki zodiaku są naprawdę ogniste w łóżku! Sprawdź, czy też jesteś na tej liście.