Zamknij

Dlaczego kobiety zdradzają? Opublikowano listę najczęstszych powodów

Anna Respondek
24.07.2017 16:37
Dlaczego kobiety zdradzają
fot. EAST NEWS

Czy istnieje dostateczny powód, aby zdradzić? Kobiety mówią o siedmiu przyczynach, przez które zdecydowały się na taki krok. 

Zdrada to jedna z najczęstszych przyczyn rozstań. Boją się jej wszyscy, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Mnóstwo osób po przeżyciu czegoś takiego potrzebuje czasu, aby ponownie zaufać i pokochać. Wiele chwil poświęcamy na myślenie o tym, dlaczego właśnie nas to spotkało. Zbyt często szukamy winy w nas samych, nie zastanawiając się nad prawdziwymi przyczynami zdrady partnera. Według redaktorki Popsugar.com istnieje siedem prawdziwych powodów, przez które kobiety nie są wierne partnerowi. 

Niska samoocena

Przyczyny niskiej samooceny mogą być różne, zakorzenione w nas samych, związane z przeżyciami z dzieciństwa lub traktowaniem przez rówieśników. I choć niejednokrotnie partnerzy starają się wesprzeć swoją ukochaną, to nie wystarcza. Zdarzają się kobiety, które potrzebują więcej niż jednej osoby, aby podnieść ich samoocenę. Romans w takim wypadku powoduje, że czują się one seksowniejsze, myślą o sobie, jako o obiekcie pragnień.

Uzależnienia

Uzależnienia od różnych rzeczy odbierają ludziom zdrowy rozsądek. Dlatego właśnie, jeśli zauważamy impulsywne zachowania u swojego partnera bądź partnerki, należy na to od razu reagować, zanim będzie za późno.

Tęsknota za romantyzmem

Kobiety kochają romantyzm i pewien dreszczyk emocji z nim związany. Jeśli brakuje im tego w związku, starają się znaleźć mężczyznę, który im to zapewni. Co więcej, płeć piękna nie lubi wiecznie upominać się o szczególne traktowanie. Dlatego właśnie niektóre z pań decydują się na romans, który sprawi, że krew w ich żyłach zacznie szybciej krążyć. 

Ucieczka od domowych problemów

To wyjaśnienie, które pojawia się zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Nie zawsze potrafimy sobie poradzić z problemami, które na nas spadły. Agresja małżonka, alkoholizm, narkotyki popychają kobiety w ramiona innego mężczyzny, bardziej odpowiedzialnego i troskliwego.

Znudzenie   

Czasem wydaje nam się, że życie innych jest lepsze i ciekawsze. W porównaniu z innymi, nasza codzienność jawi się szaro i nieciekawie. Wtedy kobiety zaczynają czuć wewnętrzny niepokój. Nie satysfakcjonuje je praca, rodzicielstwo jest męczące, boją się starzenia. Poczucie wewnętrznego wypalenia może popchnąć ludzi do złych wyborów. Pomimo tego, że nie jest to żadne wyjaśnienie, warto zawczasu zareagować i dojrzeć co dzieje się z osobą obok nas.

Znudzona kobieta
fot. EAST NEWS

Kryzys wieku średniego albo problemy hormonalne

Czasem organizm przejmuje nad nami kontrolę. Stajemy się bardziej nerwowi, opryskliwi, zmienia się nasze zachowanie. Panika spowodowana procesem starzenia się jest znana obu płciom i u obu powoduje podobne zachowania. Wiele kobiet szuka wtedy pocieszenia w ramionach młodszego partnera, takiego, który upewni ją, że nadal żyje, a kolejne zmarszczki nie oszpecają jej. 

Poczucie odstawienia na boczny tor

Nie zawsze w takich przypadkach działa rozmowa z partnerem. W trakcie długoletniego związku może dojść do tego, że małżonkowie się od siebie oddalają, a uczucie wygasa. Jeśli kobieta czuje się ignorowana, nieważna, odsunięta od życia partnera, może poszukać kogoś, z kim na nowo znajdzie intymność. 

Zazwyczaj zanim dojdzie do zdrady, pojawia się wiele symptomów, dzięki którym można jej zapobiec. Dlatego właśnie warto dbać o najbliższych i związek, który próbujemy z kimś zbudować. 

giphy-downsized (8)