Zamknij

Główna przyczyna, przez którą kobiety zdradzają. Do tego przyznaje się aż 67% pań

09.04.2021 13:27
Zasmucona kobieta zamyślona patrzy się przez okno
fot. Shutterstock

Kobiety coraz częściej zdradzają swoich partnerów. Wielu z nich zastanawia się wówczas nad powodem. Aż 67% pań wskazuje tę jedną przyczynę skoku w bok.

Zdrada jest czymś, co trudno wybaczyć. Choć statystycznie najczęściej decydują się na nią mężczyźni, również kobiety coraz częściej są skłonne do skoku w bok. Jaka może być tego przyczyna? Panowie często zastanawiają się, co sprawia, że kobiety decydują się na zdradę. I choć powodów może być naprawdę wiele, aż 67% pań wskazuje jeden argument, dla którego decydują się na oszukiwanie swojego partnera. Zobaczcie sami, o co dokładnie chodzi.

Zobacz także: Dlaczego kobiety zdradzają swoich partnerów? Te panie podają prawdziwe powody 

Dlaczego kobiety zdradzają? 67% pań wskazuje to jako główną przyczynę

Mówi się, że jeżeli kogoś kochamy, nie jesteśmy w stanie zdradzić tej osoby. W rzeczywistości okazuje się, że niekoniecznie tak jest.

Jak podaje portal Yourtango.com, serwis randkowy "Ashley Madison" przeprowadził badanie, z którego jasno wynika, kiedy kobiety decydują się na zdradę. 

Okazuje się, że aż 67% pań jako główną przyczynę skoku w bok wskazało brak namiętności (i seksu) w związku. Nie jest to jednak jednoznaczne z brakiem uczuć pomiędzy nimi a ich małżonkiem lub partnerem. 

Nieugięcie twierdziły, że nie szukają nowego męża. Wiele z nich otwarcie wyrażało swoją miłość do męża, przedstawiając go w pozytywnym świetle - powiedział Eric Anderson z "Ashley Madison" w rozmowie z Yourtango.com.

Okazuje się zatem, że to nie brak uczuć powoduje niewierność, a rutyna w związku i stagnacja w sypialni. 

Zobacz także: W tych 3 miejscach kobiety zdradzają najczęściej. Wiedzą, jak nie dać się przyłapać

Dlaczego kobiety zdradzają? Inne przyczyny

Są jeszcze inne powody, przez które kobiety decydują się na zdradę. Duży wpływ na to ma podejście mężczyzny do zdradzającej go kobiety.

Jeżeli któraś z pań czuje się kontrolowana i ograniczana w związku, tym prędzej będzie szukała pocieszenia w ramionach innego. Podobnie jest w przypadku chorobliwej zazdrości, która wręcz popycha do zdrady. 

Zobacz także: Zdrada bez seksu? To możliwe. Zobacz, jak facet może cię oszukiwać

Zdrada bywa okrutna i trudno ją wybaczyć. Okazuje się, że może się przytrafić nawet w najlepszych związkach.