Zamknij

Była przyjaciółką Diany w rodzinie królewskiej. Też zmagała się z zaburzeniami odżywiania

17.05.2022 10:17
Diana w rodzinie królewskiej miała przyjaciółkę. Obie zmagały się z zaburzeniami odżywiania
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Księżna Diana czuła się osamotniona w rodzinie królewskiej. Wśród Windsorów znalazła się jednak życzliwa jej osoba, z którą naprawdę wiele ją łączyło.

W różnych publikacjach na temat rodziny królewskiej możemy przeczytać, że księżna Diana nie otrzymała od nikogo wsparcia po ślubie z księciem Karolem. Była skazana sama na siebie, co doprowadziło do jej problemów psychicznych oraz zaburzeń odżywiania. Okazuje się, że 5 lat po ślubie do rodziny królewskiej dołączyła kobieta, która miała podobne przeżycia do Diany - jej małżeństwo ostatecznie też skończyło się fiaskiem, miała zaburzenia odżywiania i nieudane relacje z matką. Właśnie z nią Lady Di znalazła wspólny język.

Zobacz także: To był najgorszy rok w historii rodziny królewskiej. Dwa rozwody to dopiero początek

Diana w rodzinie królewskiej miała przyjaciółkę. Obie zmagały się z zaburzeniami odżywiania

Księżna Diana w latach 80. zaprzyjaźniła się z żoną księcia Andrzeja. Gdy Sarah Ferguson w 1986 roku dołączyła do rodziny królewskiej, często wspierała Dianę w trudnych momentach. 

Okazuje się, że Sarah doskonale rozumiała przeżycia Diany. Sama bowiem miała podobne doświadczenia np. w relacjach z matką. 

Matka Sarah, gdy ta miała zaledwie 12 lat, uciekła z argentyńskim graczem polo. Porzuciła rodzinę, podobnie jak zrobiła to matka Diany, z którą księżna nie utrzymywała później kontaktów. Okazuje się, że synowe królowej Elżbiety połączyły także... zaburzenia odżywiania.

Portal dailymail.co.uk podaje, że Sarah w swojej najnowszej książce przyznała się do kompleksów. Często zajadała smutki i już jako nastolatka zaczynała mieć problemy z wagą. Oliwy do ognia dolewały płomiennorude włosy, których też nie lubiła. Diana również miała wiele kompleksów na punkcie swojego wyglądu.

Wiemy, że Lady Di chorowała na bulimię. Sarah przyznaje, że miała barierę przed wymiotowaniem, ale potrafiła zjeść bardzo dużo, gdy się denerwowała. 

Byłam zajadaczem. Nigdy nie mogłam dostać bulimii, ponieważ nie doszłam do takiego stanu psychicznego, ale zdarzało mi się, że tego chciałam - portal dailymail.co.uk cytuje słowa byłej żony księcia Andrzeja.

Jak wiemy z historii, również późniejsze życie obu księżnych potoczyło się podobnie. 

Zobacz także: Mezalianse w rodzinie królewskiej. Oni zakochali się w zwykłych osobach

Księżna Diana i Sarah Ferguson - połączyły je przykre doświadczenia

Zarówno małżeństwo Diany z Karolem, jak i związek Sarah oraz Andrzeja nie przetrwały. W dodatku obie relacje zakończyły się rozwodem w 1996 roku. Sarah i Diana zrobiły wówczas wszystko, żeby ta sytuacja nie odbiła się na ich dzieciach - obie miały bowiem dwójkę pociech. 

Sarah nadal często wspomina Dianę. W rozmowach z mediami zdarza jej się zastanawiać, jaka dziś byłaby jej przyjaciółka i co sądziłaby na temat swoich synów, a także ich wybranek. Jedno jest pewne - byłaby bardzo dumna ze swoich wnuków, co Ferguson często podkreśla. 

Zobacz także: Księżna Kate ostatnio pokazała się w dresie. Oto inne nieformalne stroje pań z rodziny królewskiej

Skandale miłosne brytyjskiej rodziny królewskiej
10 Zobacz galerię
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: dailymail.co.uk