Zamknij

Nie uwierzycie, kto wspierał Dianę podczas separacji z Karolem. To mogło go zaboleć

02.12.2020 09:59

Księżna Diana nie została sama po rozstaniu z Karolem. Okazuje się, że miała wsparcie bliskiej księciu osoby. To mogło go zaboleć.

Księżna Diana w różowej garsonce wśród poddanych i paparazzi
fot. AFP/EAST NEWS

Księżna Diana i książę Karol niemal od początku swojego małżeństwa nie byli szczęśliwi. Choć rozwód w rodzinie królewskiej był nie do pomyślenia, ich związek zakończył się fiaskiem. W tym przypadku jednak był nieunikniony. Rodzina królewska przez lata tuszowała relacje księcia i księżnej Walii. Ostatecznie w 1992 roku ogłosili separację, po czym w 1996 roku wzięli rozwód. Przez te wszystkie lata wydawać by się mogło, że Diana była osamotniona. Okazuje się jednak, że mogła liczyć na wsparcie jednej osoby z rodziny królewskiej.

Zobacz także: To nie Karol zdecydował o ślubie z Dianą. Nie uwierzycie, kto kazał mu się oświadczyć

Diana podczas separacji z Karolem miała wsparcie bliskiej mu osoby

Księżna Diana w oficjalnej biografii, napisanej przez Andrew Mortona, żaliła się, że niemal od początku swojej relacji z Karolem czuła się samotna i nie mogła liczyć na wsparcie rodziny królewskiej. W okresie ich separacji los jednak nieco się odmienił.

Wiele lat po śmierci Lady Di światło dzienne ujrzały listy księcia Filipa do synowej. Okazuje się, że to właśnie on starał się wspierać Dianę w trudnych chwilach.

Filip nie ukrywał swojego rozczarowania tym, jak potoczyło się małżeństwo jego syna. Całą winą obarczył Karola i jego romans z Kamilą.

Karol był głupi, będąc mężczyzną na tym stanowisku i ryzykując wszystko dla Kamili. Nigdy nie śniło nam się, że mógłby zostawić Cię dla niej. Nie wyobrażam sobie nikogo przy zdrowych zmysłach, zostawiającego Ciebie dla niej - tak brzmi treść listów, którą przytaczają media.

To musiało być wyjątkowo trudne dla Karola, który nigdy nie miał dobrych relacji z rodzicami, a zwłaszcza z ojcem. Z pewnością jednak było dużym wsparciem dla Diany.

Zobacz także: W dniu ślubu królowej i Filipa zdarzył się wypadek. Elżbieta była załamana

loader

Śluby to wyjątkowy dzień, ale też taki przeżycie, że łatwo o wpadkę w czasie ceremonii. A te zdradzają się również gwiazdom. W tym przypadku wtopy zyskały miano skandali!