Zamknij

Poseksualna depresja dotyczy wielu z nas. Na czym polega i jak sobie z nią poradzić?

19.01.2021 11:38
Zasmucona para siedzi na łóżku
fot. Shutterstock

Seks to wyjątkowa bliskość między partnerami. Może on jednak być powodem naszych problemów. Poseksualna depresja dotyczy wielu z nas. Sprawdź, na czym polega.

Seks jest rzeczą przyjemną, zwłaszcza wtedy, gdy uprawiamy go z ukochaną osobą. Bliskość, którą wówczas odczuwamy, może być jednak dla nas zgubna. Okazuje się, że coraz powszechniejsze jest takie zjawisko jak poseksualna depresja. Skarży się na nie sporo osób i to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Wydawać się może, że dobry, bezpieczny seks nie powinien prowadzić do depresji. W rzeczywistości jednak może być dużym problemem. Dlaczego pojawia się smutek po seksie i jak sobie z tym poradzić?

Zobacz także: Odczuwasz spadek libido? Te 4 rzeczy pomogą ci je podnieść

Depresja po seksie jest rzeczą normalną. Co to i jak sobie poradzić?

Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego podczas stosunku jest ci tak dobrze? Chodzi o hormony, które wydziela twój organizm, gdy jesteś blisko partnera.

Jak podaje portal F5.pl, powołując się na seksuolog Denise Knowles, nagły spadek hormonów, które pojawiają się podczas orgazmu, może doprowadzić do załamania psychicznego, znanego jako poseksualna depresja.

Seks to niezwykle intymny akt, ponadto orgazm uwalnia wiele hormonów odpowiadających za świetne samopoczucie. Po osiągnięciu satysfakcji ich ilość nagle opada i oddziela nas od poczucia bliskości z partnerem. Wówczas pojawia się smutek po seksie. To biologiczna funkcja naszego organizmu - twierdzi psycholog. 

Okazuje się, że roku na rok coraz więcej osób deklaruje, że po stosunku odczuwa smutek. Naukowcy apelują jednak o to, żeby nie zaniedbywać tego zjawiska. Poseksualna depresja może być równie groźna jak jej tradycyjny odpowiednik. Nie tylko ona jednak może sprawiać, że po stosunku czujemy się niekomfortowo. 

Smutek po seksie może być spowodowany także problemami w relacji. To jednak łatwiej wyczuć, zdając sobie sprawę, że ten związek nie ma przyszłości

Zobacz także:  3 rzeczy, których potrzebuje każda kobieta. Nigdy się do tego nie przyzna

Niektóre znaki zodiaku są naprawdę ogniste w łóżku! Sprawdź, czy też jesteś na tej liście. 

Stylzycia.radiozet.pl/F5.pl