Zamknij

Degradacja w związku. Sprawdź, czy jemu wciąż na tobie zależy

19.11.2020 13:46
Smutna kobieta odchodzi od degradującego ją partnera
fot. Shutterstock

Związek w pewnym momencie może się wypalić. Wówczas często dochodzi do zjawiska degradacji. Jeżeli on zachowuje się w ten sposób, czas to zakończyć.

Jeżeli twój związek opiera się na partnerstwie, jesteś szczęściarzem. Niestety w wielu przypadkach zdarza się tak, że miłość zaczyna się wypalać i ludzie tkwią w relacji bez przyszłości. Wówczas dochodzi do wylewania na siebie wzajemnie frustracji, a także takiego zjawiska, jakim jest... degradacja w związku. Jak ją rozpoznać? Po tych 5 rzeczach powinieneś zdać sobie sprawę, że twój partner już nie traktuje cię poważnie. Jeżeli tak się dzieje, przestań się łudzić - wasz związek już nie ma sensu i lepiej jak najszybciej go zakończyć.

Zobacz także: Robisz te rzeczy w związku? Współczujemy twojemu partnerowi

Degradacja w związku. Te rzeczy mogą świadczyć, że jemu już nie zależy

W waszym związku pojawiła się rutyna? Tym samym bardzo łatwo może dojść także do degradacji. Zazwyczaj to przede wszystkim jednemu z partnerów przestaje zależeć na relacji.

Jeżeli masz poczucie, że twój ukochany zdegradował cię z roli partnerki do pozycji sprzątaczki czy kucharki, powinnaś jak najszybciej zakończyć tę relację. 

Portal Yourtango.com przedstawił 5 dowodów na to, że zostałeś zdegradowany w związku.

1. Twój partner stał się oziębły

To może mieć wiele wymiarów. Przede wszystkim partner przestał się do ciebie przytulać, nie chce się całować i kochać się z tobą. Przestałeś też być dla niego priorytetem. Jest obojętny na twoje słowa i nie interesuje się zupełnie tym, co robisz i czujesz. Jeżeli tak się dzieje, twój związek już nie ma sensu. 

2. Odseparował cię od swoich znajomych

Przestaliście spotykać się z jego rodziną i przyjaciółmi? A może nie chce przedstawić cię nowym znajomym? To po pierwsze sprawia, że spędzacie coraz mniej czasu razem, a po drugie powinno być dla ciebie znakiem, że zaczął układać sobie życie bez ciebie. 

3. Zdradza cię emocjonalnie

Zdrada emocjonalna potrafi być jeszcze gorsza niż ta fizyczna. Partner może się jej dopuścić na różne sposoby. Jeżeli przyłapiesz go na tym, że coś ukrywa lub obgaduje cię za plecami, powinieneś się postawić, a być może nawet zakończyć tę relację. 

4. Przestał z tobą rozmawiać

To łączy się z punktem o oziębłości. Jeżeli twój partner przemyka po domu jak cień i nie potraficie już znaleźć wspólnych tematów do rozmowy, to znaczy, że wasz związek się wypalił. Zwłaszcza wtedy, gdy nie chcecie dzielić się ze sobą szczegółami ze swojego życia.

5. Zmienia wasze wspólne plany bez pytania

Nie dość, że zmienia wasze plany, to jeszcze wystawia cię do wiatru. Raz każdemu może się zdarzyć. Jeżeli jednak to zaczyna mieć miejsce regularnie, czas, żebyś wyciągnął konsekwencje. 

Zobacz także: 5 popularnych kłamstw, które mówimy na pierwszej randce. Na szczęście są niewinne

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!