Zamknij

Czy angażujesz się za bardzo? Te cechy twojej osobowości świadczą o tym, że jesteś związkowym ryzykantem

28.07.2020 11:24
Para w kawiarni - mężczyzna próbuje pocałować kobietę
fot. Shutterstock

Jesteś związkowym ryzykantem? Te cechy twojego charakteru mogą świadczyć o tym, że za bardzo się angażujesz.

Niektórzy ludzie podchodzą do związków w bardzo zdrowy sposób. Inni angażują się za mało. A jeszcze inni oddają się partnerowi aż za bardzo! Angażowanie się bardziej niż inni natomiast może być dla nas po pewnym czasie bardzo uciążliwe. Dlatego też warto zdać sobie z tego sprawę, żeby nie dać się wykorzystać. Okazuje się, że to niektóre cechy naszego charakteru sprawiają, że jesteśmy związkowymi ryzykantami. Zobaczcie, jakie to cechy osobowości! 

Zobacz także: 5 etapów, przez które przechodzi każda para! A przynajmniej powinna

Czy za bardzo się angażujesz? Te cechy charakteru mogą o tym świadczyć

Jakie cechy naszej osobowości mogą wskazać, że za bardzo angażujemy się w związku?

Portal "Your Tango" wskazał 5 cech osobowości osób, które są prawdziwymi związkowymi ryzykantami.

1. Jesteś impulsywny

Zazwyczaj kierujesz się w życiu emocjami, niż rozumem? Nic więc dziwnego, że w momencie, gdy jesteś w związku, angażujesz się za bardzo. W końcu to właśnie uczucia tobą kierują. Czasami jednak warto dać dojść do głosu temu, co podpowiada rozum. Wtedy może ci się zapalić nad głową lampka i zaczniesz myśleć racjonalnie. 

2. Jesteś bardzo namiętny

Twoja romantyczna dusza będzie domagać się bliskości. Dlatego też robisz wszystko, żeby ją zdobyć. Namiętna strona twojej osobowości czasami za bardzo może dawać się we znaki. Wówczas przestajesz myśleć racjonalnie i łatwo można cię zranić.

3. Jesteś narcyzem

Osoby, które nie widzą swoich wad, są przekonane, że wszyscy je uwielbiają. Dlaczego? Bo są najlepsze! Okazuje się jednak, że druga osoba może zauważać twoje wady, których ty oczywiście na co dzień nie widzisz. I tym samym może mieć błędne mniemanie o waszej relacji.

4. Masz w sobie dużo energii

Jesteś rozbrykany niczym Tygrysek z "Kubusia Puchatka"? Wszędzie cię pełno? Oczywiście to, że jesteś duszą towarzystwa, ma wiele plusów. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy przestajesz dostrzegać ważne rzeczy ze swojego związku. Wówczas możesz naciskać za bardzo, a jednocześnie nie zauważać subtelnych znaków. Czasami po prostu zwolnij.

5. Jesteś panikarzem

Osoby niespokojne, które często panikują, mają skłonności do ryzykowania przy wyborze partnera. Przede wszystkim dlatego, że bycie w gorącej wodzie kąpanym, sprawia, że chcesz być w związku jak najszybciej. A może czasem warto poczekać na tę idealną drugą połówkę? 

Zobacz także: Masz wrażenie, że ty i twój partner do siebie nie pasujecie? 7 oznak, że faktycznie tak jest

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!