Zamknij

Chcesz mieć udany związek? Sprawdź, czy zgadzasz się z partnerem w tych 5 rzeczach

06.04.2021 15:16
Szczęśliwa para siedzi na kanapie
fot. Shutterstock

Każdy chciałby poznać przepis na idealny związek. Choć taki nie istnieje, można trochę pomóc szczęściu. Wszystko zależy od tych 5 rzeczy.

Sporo rzeczy warunkuje to, czy związek jest udany, czy też nie. Wpływ na to ma wychowanie każdego z partnerów, a także ich usposobienie i uczucia, które ich łączą. Właśnie po to najpierw chodzimy na randki, żeby lepiej się poznać i sprawdzić, czy do siebie pasujemy. Okazuje się, że wystarczy zgadzać się w pięciu rzeczach. Dzięki temu łatwiej będzie wam stworzyć udaną, szczęśliwą relację. Sami zobaczcie, o co dokładnie chodzi i sprawdźcie tym samym, czy pasujecie do swojego ukochanego.

Zobacz także: Rozpoznajesz te sygnały? To znak, że jesteś w złym związku

Czy tworzycie udany związek? Wszystko zależy od tych 5 rzeczy

W związku najważniejsze jest to, żeby dwie strony tak samo starały się o tę relację. Wówczas wszystko powinno się poukładać. Zwłaszcza jeżeli zgadzacie się w poniższych kwestiach.

Portal Yourtango.com przedstawił 5 rzeczy, które powinny łączyć partnerów. Jeżeli macie do nich takie samo podejście, wasz związek ma ogromne szanse na przetrwanie. 

1. Zaangażowanie

W każdej relacji partnerzy powinni tak samo się w nią angażować. Jeżeli będziecie sobie oddani i każdego dnia postaracie się o siebie nawzajem, wówczas nie będziecie mieli powodów do narzekań i wszystko się poukłada. 

2. Refleksja nad relacją

Codzienne zaangażowanie to jedno. Warto jednak od czasu do czasu zrobić tzw. bilans zysków i strat. Każde z was powinno na spokojnie zastanowić się nad tym, co nie tak robiliście w poprzednich relacjach oraz tym, jak wygląda wasz obecny związek. Możecie później zrobić wspólne podsumowanie tych refleksji. Dzięki temu dojdziecie do wniosków, które w przyszłości poprawią waszą relację. 

Zobacz także: Chodzicie z partnerem spać pokłóceni? To ma zły wpływ na wasz związek i... zdrowie

3. Stawianie na świeżość w związku

Nie ma nic gorszego dla związku niż rutyna. To właśnie ona zabija uczucia. Żeby się na nią nie skazać, warto dbać o spontaniczność w związku. Jeżeli wam zależy, nawet w wieloletniej relacji wprowadzicie świeżość i jednocześnie sprawicie, że wciąż będziecie poznawać się na nowo. 

4. Poczucie humoru

W życiu nie da się do wszystkiego podchodzić na poważnie. Jeżeli oboje macie podobne poczucie humoru, wówczas łatwiej wam będzie przeskoczyć pewne kryzysy, które na pewno pojawią się na waszej drodze. 

5. Intymność

Intymność jest bardzo ważnym elementem związku. Nie chodzi od razu o seks. Każdego dnia powinniście jednak pamiętać o czułym spojrzeniu, złapaniu się za rękę lub przytuleniu. Te drobne gesty podtrzymają pozytywne relacje między wami. 

Zobacz także: To pojęcie istnieje naprawdę. Sprawdź, czy jesteś beznadziejnym romantykiem

Wydawać się może, że show-biznes i trwały związek nie idą w parze. Te gwiazdy udowodniły, że może być inaczej.