Zamknij

Czy twój partner jest gotowy na dziecko? Możesz to sprawdzić przy pomocy tego testu

11.05.2022 14:16

Kobiety z reguły szybciej czują chęć posiadania dzieci niż ich partnerzy. Po czym poznać, że facet jest gotowy na dziecko? Wystarczy przeprowadzić test.

Czy twój partner jest gotowy na dziecko? Możesz to sprawdzić przy pomocy tego testu
fot. Shutterstock

Decyzja o posiadaniu dziecka jest jedną z najtrudniejszych do podjęcia przez pary. Niesie się za nią bowiem ogromna odpowiedzialność, której nie każdy jest w stanie sprostać. Nic więc dziwnego, że kobiety często zastanawiają się, czy nadszedł już dobry moment na rozmowę z partnerem o chęci posiadania dzieci. To właśnie panie odczuwają bowiem instynkt, którego faceci z reguły nie są w stanie zrozumieć. Istnieje jednak dobry sposób na to, żeby dowiedzieć się, czy mężczyzna faktycznie jest już gotowy na dziecko.

Zobacz także: Syndrom Piotrusia Pana dotyczy wielu mężczyzn. Czym się charakteryzuje i jak żyć z takim facetem?

Czy twój partner jest gotowy na dziecko? Możesz to sprawdzić przy pomocy tego testu

Większość osób stwierdzi zapewne, że kluczem do podjęcia decyzji jest szczera rozmowa. Oczywiście musi się ona odbyć, nie zawsze jednak przynosi zamierzone efekty.

Często, gdy jesteśmy z kimś w związku, staramy się zrobić wiele, żeby uszczęśliwić drugą osobę. Takie sytuacje mogą się zdarzyć nawet podczas podejmowania decyzji o dzieciach. Mężczyźni mogą bowiem powiedzieć dla dobra swojej ukochanej, że są już gotowi na pociechę, a w rzeczywistości jest zupełnie odwrotnie. To może prowadzić do opłakanych skutków. 

Portal papilot.pl przytoczył wyniki badań przeprowadzonych przez University of Chicago. Tamtejsi naukowcy stwierdzili, że istnieje prosty sposób, żeby przekonać się, czy nasz partner jest już gotowy na posiadanie dzieci. Wystarczy przeprowadzić test. 

Zobacz także: Każda para powinna mieć pupila. Zwierzątko domowe poprawia relacje w związku

Czy twój partner chce być ojcem? Wszystko zależy od jego podejścia do seksu

Badanie przeprowadzono na grupie heteroseksualnych i bezdzietnych mężczyzn. Musieli oni odpowiedzieć na pytania dotyczące ich więzi z kobietami, a także relacji intymnych. Na podstawie tych odpowiedzi wyciągnięto wnioski.

Okazało się, że mężczyźni, którzy wykazali mniejszy poziom testosteronu podczas reakcji na treści erotyczne, byli bardziej zainteresowani posiadaniem dzieci w przyszłości. 

Młodzi mężczyźni, którzy lubią dzieci, są mniej podnieceni przez nowe bodźce seksualne (na przykład treści erotyczne), ale prawdopodobnie bardziej cieszą się seksem w kontekście stabilnych monogamicznych relacji z partnerkami, które dobrze znają - twierdzą naukowcy. 

Najprościej rzecz ujmując - jeżeli wasz ukochany miał niewiele partnerek seksualnych i jesteście przekonane, że nie będzie chciał was zdradzić, jest idealnym kandydatem na ojca waszych dzieci. 

Zobacz także: Ta kobieta ma ogromne brwi. Przez ten makijaż ludzie chcą zabrać jej dziecko

loader
Gwiazdorzy, którzy są coraz przystojniejsi wraz z wiekiem. Pięknie się starzeją
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: papilot.pl