Zamknij

Czy seks w wodzie jest bezpieczny? Wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Magdalena Barszczak
29.06.2018 13:44
seks w wodzie
fot. Shutterstock.com

Ruszył sezon urlopowy. Jak przygotować się do miłosnych zbliżeń w morzu lub jeziorze? Sprawdź!

Rozpoczęły się wakacje. Ciepła aura sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Nic dziwnego, że urlopowicze przenoszą swoje życie erotyczne w plener. Kiedy słońce świeci, a chłodna bryza muska nasze ciała, wielu parom zbiera się na amory. Seks w wodzie kusi, ale czy jest bezpieczny?

Zobacz także: Warszawiacy mają dziwny fetysz. Są w czołówce zestawienia PornHub

Seks w wodzie - szkodzi czy nie?

O ile pieszczoty w basenie, morzu czy jeziorze to ciekawy wstęp do miłosnych uniesień, to posuwając się dalej, można napotkać kilka problemów. Przede wszystkim szybkie ruchy pod wodą mogą zagrozić infekcjami grzybiczymi, kiedy do wnętrza pochwy dostaną się ziarnka piasku lub inne zabrudzenia. 

Nietrudno również o otarcia. Woda wypłukuje wydzielinę z pochwy, czyli naturalny lubrykant, który pojawia się podczas podniecenia i dzięki któremu współżycie staje się możliwe. Dlatego decydując się na taki seks, musimy pamiętać o zaopatrzeniu się w lubrykanty w aptece. Warto też stosować probiotyki, które pomogą odbudować naruszoną florę bakteryjną.

Podczas igraszek w wodzie trudno o zabezpieczenie. Utrzymanie szczelności prezerwatywy jest prawie niemożliwe, dlatego na seks w morzu czy jeziorze powinny się decydować pary, które nie mają innych partnerów i nie cierpią na choroby przenoszone drogą płciową. Zapobieganie ciąży także jest utrudnione, więc kobiety, którym zdarza się kochać w wodzie, powinny rozważyć stosowanie tabletek antykoncepcyjnych.

Zobacz także: Myślisz, że twoja orientacja to heteroseksualizm? Jesteś w błędzie

Zagłosuj

Jak szybko można zdecydować się na seks z nowym partnerem?

Liczba głosów:

Filmy, w których aktorzy uprawiali seks naprawdę:

 

Autor: Hanna Skowron