Zamknij

Namiętny pocałunek nie jest zdradą? Okazuje się, że tak myśli znaczna część mężczyzn

02.07.2021 10:14

Wiele osób zastanawia się, czy pocałunek powinien być traktowany w kategoriach zdrady. Niektórzy mężczyźni uważają, że nie ma w nim nic złego.

Czy pocałunek to zdrada? Znaczna część mężczyzn uważa, że nie
fot. Shutterstock

Zdrada to jedna z najgorszych rzeczy, jakie mogą przydarzyć się ludziom w związku. Wówczas czujemy się oszukani i całkowicie tracimy zaufanie do naszego partnera. Problem polega jednak na tym, że każdy z nas ma swoją własną definicję zdrady. Jedni uznają za nią wyłącznie stosunek seksualny, inni pocałunek, a jeszcze inni sądzą, że wystarczy flirt, żeby oszukać ukochaną osobę. Najwięcej kontrowersji jest jednak wokół buziaków. Czy pocałunek to tak naprawdę zdrada? Ankietowani są podzieleni w opiniach na ten temat. 

Zobacz także: Zdrada bez seksu? To możliwe. Zobacz, jak facet może cię oszukiwać

Czy pocałunek to zdrada? Znaczna część mężczyzn uważa, że nie

Portal glamourmagazine.co.uk przytoczył wyniki badań zawartych w raporcie "Let's Talk About Sex". Został on sporządzony przez poradnictwo Relate and Relationships Scotland.

Przebadano 5071 dorosłych Brytyjczyków. Musieli oni odpowiedzieć na pytania dotyczące ich relacji, a także tego, co ich zdaniem można określić jako "skok w bok". 

Okazuje się, że aż 45% kobiet w wieku 16-24 lat uważa, że już sam flirt jest zdradą. Pocałunek zatem jest dla nich niewybaczalny. Panowie mają natomiast zupełnie inną perspektywę.

Zdaniem znacznej części mężczyzn nawet namiętnego całowania nie można uznać za zdradę. Taką opinię wyraziło aż 19% przebadanych panów. 

Jak zatem widzicie, nasze podejście co do zdrady znacząco różni się w zależności od płci. Jak temu zaradzić? 

Zobacz także: Z jakiego powodu facet decyduje się na zdradę? Oto 6 głównych przyczyn skoku w bok

Czy pocałunek to zdrada? Wszystko zależy od naszego podejścia

Każdy człowiek ma swój indywidualny sposób patrzenia na temat zdrady. Gdy wchodzimy z kimś w związek, należy ustalić określone zasady dotyczące tzw. skoków w bok. 

Powinniśmy ustalić konkretne granice, których nie jesteśmy w stanie zaakceptować. Dzięki temu partner będzie wiedział, jakich czynów nie potrafimy mu wybaczyć. My też powinniśmy dowiedzieć się, co druga osoba uważa za karygodne. To sprawi, że związek będzie przejrzysty i uczciwy. 

Zobacz także: W tym wieku kobiety są najbardziej skłonne do zdrady. Dlaczego tak się dzieje?

loader

Źródło: Glamourmagazine.co.uk