Zamknij

Twój ukochany ma te cechy osobowości? Uważaj! Może cię zdradzać

30.06.2020 15:36
Dwie dziewczyny i jeden facet siedzą na ławce, mężczyzna zdradza swoją dziewczynę, trzymając drugą za rękę
fot. Shutterstock

Boisz się, że on cię zdradza? Te cechy jego osobowości mogą faktycznie na to wskazywać!

Nawet, gdy kogoś bardzo kochamy i mu ufamy, może się zdarzyć, że poczujemy nutkę zazdrości. Czy jednak zawsze powinniśmy mieć powody, żeby uważać od razu, że ktoś nas zdradza? Oczywiście nie! Przede wszystkim liczą się dowody. Jeżeli uważasz, że twój partner nie jest w stanie tego zrobić, możesz spać spokojnie. Jeżeli jednak masz podejrzenia, zastanów się, jaka dokładnie jest twoja druga połówka. Okazuje się bowiem, że niektóre cechy charakteru u mężczyzn mogą powodować, że są oni bardziej skłonni do zdrady.

Zobacz także: Po czym poznać, że ktoś nas okłamuje? Agent FBI zdradził 9 oznak!

Czy on mnie zdradza? Te cechy osobowości mogą na to wskazywać

Każdy z nas jest inny. Każdy z nas ma też określone cechy, które następnie mogą prowadzić do konkretnych czynów.

Dr Kenneth Rosenburg opublikowała badanie na temat tego, jakie cechy sprawiają, że nasz partner może być niewierny. Wyniki opublikowano na łamach "Daily Mail". 

Jakie to cechy?

1. Ma narcystyczne usposobienie

Narcyz myśli wyłącznie o swoich korzyściach. A przyjemność na wielu płaszczyznach zdecydowanie do takich należy. Dlatego, jeżeli może mieć wspaniałą kobietę u swojego boku w domu, ale jednocześnie poza nim - będzie przeszczęśliwy.

2. Brak empatii

Nie oszukujmy się - osoba, która zdradza, nie myśli o uczuciach innych ludzi. Nawet, gdy są to osoby mu bliskie. Dlatego też zdradzając cię z premedytacją, nie będzie włączał emocji, zwłaszcza empatii. Osoby do niej niezdolne mają pod tym względem o wiele łatwiej. 

3. Czuje się lepszy od swojej drugiej połówki

Niektórzy mają potrzebę pokazania swojemu partnerowi, jacy to są wspaniali i lepsi od nich. Dlatego też sięgają po zdradę, jako po sposób zwrócenia na siebie twojej uwagi, nie wspominając już o tym, że dzięki temu poczują się lepsi, w myśl zasady oni mogą mieć każdego, ty jesteś głupi w swojej wierności. 

4. Jest impulsywny

Impulsywność prowadzi do nierozważnego myślenia. A nierozważne myślenie prowadzi do popełniania błędów. Jednym z tych błędów może być zdrada. Nawet, jeżeli będzie żałował, nie oznacza to, że pod wpływem chwili i emocji znów go nie popełni. 

5. Potrzebuje adrenaliny

Zdrada zdecydowanie sprawia, że krew buzuje szybciej. Nie dość, że robisz coś podniecającego, to jeszcze robisz to za plecami partnera, co dodatkowo dodaje pikanterii i emocji. Następnie ukrywanie tego i kłamstwa także powodują skok adrenaliny - koło się zamyka.

6. Boi się zaangażowania

Tu nie ma powodu, żeby się rozpisywać. Zazwyczaj zdradzają "duzi chłopcy". Ten, kto boi się poważnego związku i zaangażowania, będzie robił wszystko (dosłownie!), żeby od tego uciec. A zdrada wydawać mu się może najlepszą drogą ucieczki. 

7. Ma skłonności masochistyczne

Osoby, które mają skłonności samodestrukcyjne nie będą zastanawiać się nad ewentualnymi konsekwencjami swoich wyczynów. Będą działać bezmyślnie. Nawet, jeżeli później będzie się to łączyć z opłakanymi skutkami. 

Zobacz także: 5 znaków zodiaku, które mogą liczyć na wakacyjny romans! Czy tego lata twoje serce zabije szybciej?

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!