Zamknij

Czy on mnie kocha? 7 znaków, które świadczą o mocnym zaangażowaniu

24.07.2020 15:41

Czy on mnie kocha? Nawet jeśli tak mówi? Nawet jeśli wydaje się ideałem? Jeśli chcesz się upewnić, jakie znaki mogą świadczyć o prawdziwym zaangażowaniu, to jesteś w odpowiednim miejscu! Sprawdź, czy tych 7 znaków dotyczy waszego związku.

związki
fot. Shutterstock

Czy on mnie kocha, czy tylko tak mówi?

Jak wiadomo, słowa nic nie kosztują i nawet jeśli ktoś wyznaje nam miłość, może się okazać, że nie do końca jesteśmy przekonane o prawdziwości jego słów. Często intuicja podpowiada nam, że „gdyby kochał...”, dlatego też warto zwrócić uwagę na kilka spraw, które być może umykają naszej uwadze, bądź uznajemy na zwyczajne i naturalne, a które mogą świadczyć o tym, że nasza druga połówka nie puszcza słów na wiatr i jeśli mówi, że kocha, to rzeczywiście tak jest.

Czy on mnie kocha, jeśli szuka fizycznej obecności?

Prawdopodobnie tak! O ile fizyczna obecność nie sprowadza się jedynie do seksu. Twój chłopak publicznie trzyma cię za rękę i całuje bez skrępowania? Spontanicznie cię przytula, odgarnia włosy z twarzy? „Przyłapałaś” go na tym, jak ci się przygląda? To znaki, które prawdopodobnie świadczą o prawdziwym zaangażowaniu. Jeśli więc zastanawiasz się, czy on cię kocha, zwróć uwagę na takie drobiazgi. Być może to one będą służyć ci za najlepszą odpowiedź.

Zobacz także: 6 rzeczy, których nie należy robić podczas kłótni z partnerem. Weź je sobie do serca! 

Czy „my” zamiast „ja” jest oznaką miłości?

Mężczyzna lub chłopak, który myśli poważnie o swojej wybrance i który chce podkreślić swoje zaangażowanie w relację, będzie często używał „my” zamiast „ja”. Jeśli jesteście ze sobą już jakiś czas i zastanawiasz się: „Czy on mnie kocha?”, a jednocześnie nigdy nie usłyszałaś z jego ust słowa „my” w odniesieniu do wspólnych planów, marzeń, czy prostych, codziennych czynności, to bądź ostrożna. Taki znak może świadczyć nie tylko o tym, że twój wybranek nie jest zaangażowany, ale także o tym, że traktuje cię przedmiotowo.

Czy on mnie kocha? O kontakcie wzrokowym

Kontakt wzrokowy, gdy jesteście we dwoje, wydaje się dość naturalny (choć i to nie zawsze). Jeśli dodatkowo jednak twój partner nie krępuje się patrzeć na ciebie przy innych, to prawdopodobnie jesteście na dobrej drodze do trwałego związku. Patrzenie w oczy świadczy o szczerości i o tym, że nie mamy nic do ukrycia, dlatego można je uznać za dobry znak.

Czy on mnie kocha, jeśli to zwykle ja dzwonię?

Zdajesz sobie sprawę, że zwykle to ty dzwonisz do niego, a nie na odwrót? W dodatku często nie odbiera twoich telefonów? Możesz to tłumaczyć jego małomównością. Możesz wziąć pod uwagę fakt, że jest zapracowany. Możesz też znaleźć wiele innych przyczyn, dla których utrzymanie kontaktu telefonicznego leży po twojej stronie. Jasne jest jednak, że jeśli mężczyźnie zależy na kobiecie, to będzie do niej dzwonił i będzie od niej odbierał
telefony.

Czy on mnie kocha, jeśli dba o mój dobry nastrój?

Chociaż żadna z wymienionych tu oznak nie może dać nam gwarancji na miłość, to troska partnera o twój nastrój bardzo dobrze o nim świadczy. Zauważa, że jesteś smutna i pyta, co się stało? Stara się ciebie pocieszyć lub rozśmieszyć? A może zrzuca winę za twoje złe samopoczucie na ciebie, oczekując, że sobie z nim szybko sama poradzisz, bo właśnie ma inne plany? Dbanie o twój dobry nastrój to doskonały barometr na miłość!

Czy on mnie kocha, jeśli się o mnie troszczy?

Gdy jesteś chora, przykrywa cię kocem i przynosi herbatę z cytryną. Gdy zrobi się zimno na wieczornym spacerze, okrywa cię swoją kurtką. Gdy czujesz się zmęczona na imprezie, wracacie razem do domu. To tylko kilka sytuacji, które dobrze wróżą na przyszłość. Jeśli twój partner troszczy się o ciebie i twoje potrzeby i zdrowie są dla niego ważne, to z dużym prawdopodobieństwem odpowiedź na pytanie: „Czy on mnie kocha?” będzie twierdząca.

Czy on mnie kocha, jeśli chce wszystko robić wspólnie?

Jesteście nierozłączni. Wychodzicie razem do jego znajomych? To świetnie! Chodzicie razem na zakupy? Doskonale! Oglądacie razem filmy? Wyśmienicie, o ile... obojgu wam z tym dobrze. Jeśli jednak okazuje się, że partner domaga się, byś każdą wolną chwilę spędziła z nim (nawet wtedy, gdy argumentuje to swoją tęsknotą!) i staje się to przytłaczające, to posłuchaj swojej intuicji. Miłość nie potrzebuje kontroli i nie stawia wymagań „w imię miłości”. Odpowiedź więc na pytanie: „Czy on mnie kocha?” może zależeć od tego, czy czas spędzony razem jest przyjemnością dla was obojga.

Zobacz także: Myślisz, że dobrze znasz swojego partnera? Zadaj mu te pytania