Zamknij

Czy mężczyźni wolą się żenić z blondynkami, a przyjaźnić z szatynkami?

Anna Respondek
09.01.2018 13:23
Kolory włosów
fot. Pexels

Specjalista w tej dziedzinie odpowiedział na te dwa ważne pytania. 

Czy kolor włosów u kobiety ma znaczenie i może mówić coś o jej cechach charakteru? I czy faktycznie mężczyźni zdecydowanie bardziej wolą blondynki niż brunetki? Specjalista w tej dziedzinie postanowiła odpowiedzieć na te dwa nurtujące każdą z nas pytania. Jaka jest prawda?

Blondynki

Czy wszyscy mężczyźni gustują w blondynkach? Dlaczego ten kolor włosów tak bardzo przyciąga męską płeć? Wiele kobiet marzy o tym kolorze włosów, jednak jak twierdzi specjalista umiłowanie blondynek wynika jedynie z tego, że prawdziwe złotowłose piękności stanowią jedynie 10 procent społeczeństwa. Kobiety o tym kolorze włosów są bardzo wygadane i towarzyskie. Potrafią jednak wykazać się również egoizmem i narcyzmem. 

Złotowłose kobiety kojarzą się z seksapilem podszytym niewinnością - powiedział doktor Marek Borowiński dla Papilot.pl.

Blondynki mają dużo energii i kochają uprawiać różne sporty. 

giphy (9)

Szatynki

Szatynki są pełne werwy i zapału, jednak czasem porywają się z motyką na słońce, a czasem zwyczajnie brakuje im samozaparcia, aby coś doprowadzić do końca. Potrafią być niezwykle zmienne, często uciekają w sferę fikcji i marzeń. Mają jednak jedną niezaprzeczalną zaletę. 

Są przy tym wymarzonymi wręcz, oddanymi przyjaciółkami. Muszą przy tym uważać, aby nie dawać się wykorzystywać, bo dla przyjaciół są w stanie zrobić naprawdę wszystko. Cechuje je także czułość, przez co często są wybierane na żony - stwierdza specjalista. 

Potrafią również często zmieniać zdanie. 

Brunetki

Przez większą ilość melaniny w organizmie brunetki i bruneci znacznie szybciej dojrzewają, przez co są o wiele bardziej poważni od swoich rówieśników. Charakteryzuje ich bojowość, niezwykła inteligencja i hardość. Ten kolor włosów w naturalnej odsłonie nie występuje w Polsce często, dlatego właśnie kobiety, które mogą się nim pochwalić, odbierane są bardzo ciepło. Uznawane są za namiętne, gdyż odważniej wyrażają swoje uczucia. 

Są w czołówce najwierniejszych kobiet. Na korzyść brunetek ponadto przemawiają badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, według których potrafią najlepiej gotować - mówi doktor Borowiński. 

giphy-downsized (40)

Rude

Naturalnie rudych osób w społeczeństwie jest niezwykle mało, jedyne 1-2 procent. Rudy kojarzy się z negatywnymi emocjami, zdradą, fałszem i nieuczciwością. Nie wiąże się to jednak nierozerwalnie z charakterem rudych osób. Nie można zaprzeczyć, że są one niezwykle temperamentne.

Stereotyp, że rude są świetnymi kochankami, jest związany między innymi z naszym postrzeganiem barw. Czerwony kojarzy się z namiętnością, więc rude kobiety odbieramy jako te, które mają wysokie libido - wyjaśnia specjalista. 

A Wy, jaki macie kolor włosów? ;)

giphy-downsized (41)
Zagłosuj

Jaki masz naturalny kolor włosów?

Liczba głosów: