Zamknij

Karol III królem Wielkiej Brytanii, a kim będzie jego żona? Decyzję podjęła królowa Elżbieta

09.09.2022 10:04

Gdy podano informację, że królowa Elżbieta nie żyje, dowiedzieliśmy się, że książę Karol zostanie królem Wielkiej Brytanii. A jaki tytuł będzie nosić Camilla?

Czy Camilla zostanie królową? Elżbieta II zdecydowała, jaki będzie nosiła tytuł
fot. OLI SCARFF/AFP/East News

8 września zapisze się w historii świata jako dzień, w którym zmarła królowa Elżbieta II. Jej śmierć zakończyła 70 lat rządów monarchini. Dla wielu z nas jest to moment smutku i wielkiej niewiadomej, bowiem nie pamiętamy czasów, gdy kto inny zasiadał na brytyjskim tronie. Teraz jednak przyjdą duże zmiany. Jedni się ich obawiają, inni patrzą z nadzieją w przyszłość, ale już wiadomo, że tron po królowej Elżbiecie obejmie jej syn. Będzie nosił tytuł Karola III. A jaki przydomek otrzyma jego żona? To jeszcze królowa określiła, kim zostanie Camilla.

Zobacz także: Co się stało po śmierci królowej Elżbiety? Została wdrożona operacja London Bridge

Czy Camilla zostanie królową? Elżbieta II zdecydowała, jaki będzie nosiła tytuł

Zgodnie z zasadą sukcesji po śmierci królowej Elżbiety II tytuł monarchy Wielkiej Brytanii przejmuje jej następca - książe Karol. Na oficjalnej stronie rodziny królewskiej możemy przeczytać, że uzyska on tytuł Karola III.

W mediach już rozgorzała dyskusja na temat tego, że Brytyjczycy obawiają się Karola na tronie i o wiele bardziej woleliby, żeby to William został ich królem. Jeżeli jednak nic się nie zmieni, już niedługo syn królowej Elżbiety zostanie zaprzysiężony jako król Karol III. 

Pod znakiem zapytania pozostaje jednak to, jaki tytuł będzie nosić jego ukochana. Camilla jest bowiem drugą żoną Karola i nie jest matką jego synów. W dodatku jest po rozwodzie. Królowa Elżbieta zadbała jednak o to, żeby nosiła odpowiedni tytuł jako małżonka króla.

Monarchini oświadczyła, że po jej śmierci Camilla zostanie "królową małżonką". Tym samym będzie nosić najwyższy tytuł zaraz po królu. Przypomnijmy, że sytuacja nie mogła tak wyglądać w przypadku męża Elżbiety II. Książę Filip nigdy nie otrzymał miana króla, bowiem wówczas nosiłby wyższy tytuł niż sama królowa. 

Zobacz także: Karol dał Kamili okazały pierścionek zaręczynowy. To najcenniejszy klejnot w rodzinie

Nie żyje królowa Elżbieta. Karol III królem Wielkiej Brytanii

Następcą brytyjskiego tronu od lat był książę Karol. To właśnie on ma teraz zostać monarchą. Oprócz tego przesunęła się kolejka do tronu. Następcą króla obecnie jest książę William. Dalej w kolejce są jego dzieci: książę George, księżniczka Charlotte oraz książę Louis. 

Dopiero następni w linii sukcesji są książę Harry oraz jego dzieci. Na kolejnych miejscach znajdują się pozostali potomkowie królowej Elżbiety i księcia Filipa. 

Zobacz także: Księżna Camilla nigdy nie lubiła Meghan? Miała jej nawet nadać złośliwy pseudonim

loader

Źródło: plotek.pl

Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS