Zamknij

Cztery fazy męskiej miłości. W którym momencie mężczyzna orientuje się, że to kobieta na całe życie?

Anna Respondek
29.12.2017 14:31
Męska miłość
fot. Pexels

Męskie zakochanie różni się znacznie od kobiecego. 

Wydaje się, że miłość między kobietą a mężczyzną zawsze rozpoczyna się podobnie, jednak mimo wszystko jej przebieg u płci żeńskiej i męskiej znacząco się różni. Panowie nie angażują się tak szybko jak kobiety i dużo trudniej jest im się ustatkować. Pomimo tego istnieje pewien schemat, według którego zawsze podążają, jeśli pojawi się jakieś uczucie. Oto cztery fazy męskiej miłości

200w_d (7)

Pociąg fizyczny

Choć mówi się, że wygląd zewnętrzny nie jest tak ważny jak charakter, to mimo wszystko od niego właśnie rozpoczyna się większość znajomości. Pociąg fizyczny w początkowej fazie związku jest niezwykle ważny. Dla mężczyzny istotny może okazać się jeden mały element, sposób poruszania się, uśmiech bądź rysy twarzy. To właśnie on przyciąga go do potencjalnej partnerki. 

Atrakcyjność emocjonalna

Kolejnym etapem męskiej miłości jest atrakcyjność emocjonalna. Wygląd kobiety przestaje mieć już takie znaczenie. Najważniejsze staje się porozumienie "dusz". To czy zgadzają się wasze charaktery, jak on czuje się w twoim towarzystwie. Zaczyna pojawiać się więź, która wykracza poza pociąg fizyczny. 

giphy-downsized (14)

Umysłowe przyciąganie

Kiedy dochodzi do tego momentu, mężczyzna zaczyna zadawać sobie poważne pytania, które mogą prowadzić do deklaracji uczuć i wiążących decyzji. Czy macie wspólne pasje i poglądy, czy kierujecie się podobnymi wartościami. Te kwestie są tak samo ważne zarówno dla płci pięknej, jak i "brzydkiej".

Związek emocjonalny

To pierwszy raz kiedy mężczyzna myśl o wspólnej przyszłości chce przeobrazić w rzeczywistość. Zna już wszystkie twoje wady i zalety i jest w stanie stwierdzić, czy akceptuje je i chce mierzyć się z nimi przez całe życie. Tworzy się więź, która jest w stanie przetrwać wszystko. 

giphy-downsized (13)