Zamknij

6 rzeczy, których nie należy robić podczas kłótni z partnerem. Weź je sobie do serca!

23.07.2020 12:31
kłótnia
fot. Shutterstock

O tych rzeczach nie wspominaj podczas konfliktu, jeśli zależy ci na drugiej osobie.

W każdym związku zdarzają się kłótnie. Mimo że sprzeczki kojarzą nam się negatywnie, to jednak nie muszą wcale prowadzić one do wzmocnienia konfliktu. Często kłótnie oczyszczają atmosferę między partnerami i ułatwiają wyjaśnienie pretensji. Kłótnia może mieć więc zbawienny wpływ na związek, ale pod warunkiem, że odpowiednio nią pokierujemy. Podpowiadamy, czego lepiej nie robić, jeśli nie chcemy zranić bliskiej osoby.

Czego nie robić podczas kłótni z partnerem?

Kłótnia w związku to element życia par, który zdaniem psychologów jest nieodłącznym elementem każdej zdrowej relacji. Są jednak pewne kwestie, których nie powinno się poruszać w czasie sprzeczki, aby nie powiedzieć czegoś, czego później moglibyśmy żałować. Oto one!

1. Nie angażuj w konflikt innych członków rodziny

Jeżeli wraz z partnerem chcecie wyjaśnić sobie pewne sporne kwestie, odizolujcie od siebie inne osoby z rodziny, a w szczególności dzieci. Nie wszyscy muszą być świadkami waszej sprzeczki. Obecność innych osób może doprowadzić do niepotrzebnej eskalacji konfliktu.

2. Zrezygnuj z przemocy

Przemoc fizyczna i psychiczna zdecydowanie nie wyjdą ci na dobre. Unikaj słów i zachowań, które mogą zranić partnera. Trzymaj nerwy na wodzy, a wszystko zakończy się pomyślnie. Agresja fatalnie wpływa na każdy związek.

3. Nie mów nic na temat rozstania

Zdarza się, że partnerzy stosują szantaż emocjonalny, grożąc że jeśli druga osoba nie zmieni swojej postawy, odejdą od niej. Nawet jeśli któraś ze stron rzeczywiście chce się rozstać, powinna o tym rozmawiać w spokoju.

4. Nie wychodź z domu w trakcie trwania kłótni

Niektórzy z nas mają nawyk wychodzenia z domu podczas kłótni. W ten sposób chcą pokazać swoją wyższość nad drugą osobą, nie zdając sobie sprawy, że jeszcze bardziej zaostrzają konflikt. Takie zachowanie świadczące o ignorancji nikomu nie wychodzi na dobre.

5. Nie kłóć się w miejscach publicznych

Nigdy nie rozpoczynaj sprzeczek w miejscach publicznych. A jeżeli to partner jako pierwszy zacznie sprzeczkę w otoczeniu innych, przekonaj go, abyście porozmawiali w ustronnym miejscu.

6. Nie idź spać zanim nie rozwiążesz konfliktu

Jeżeli pokłóciliście się tuż przed snem, postarajcie się rozwiązać problem jeszcze zanim pójdziecie spać. Być może zamiast nadal prowadzić spór, warto przeprosić drugą osobę? Zróbcie wszystko, aby kolejny dzień rozpocząć w spokoju.

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!