Zamknij

Czego mężczyźni szukają u kobiet? Na te cechy zwracają uwagę, gdy myślą o partnerce poważnie

Katarzyna Leszczyńska
08.01.2018 14:50
Na co zwracają uwagę mężczyźni, gdy szukają partnerki?
fot. pixabay.com

Te rzeczy mogą ich uszczęśliwić.

Mężczyźni dla wielu kobiet pozostają zagadką. Choć mówi się, że to płeć piękną trudniej jest zrozumieć, panowie mają swoje sekrety. Wśród nich znajduje się to, czym powinna charakteryzować się ich idealna partnerka. Okazuje się, że wielu mężczyzn zwraca u kobiet uwagę na kilka istotnych cech, dzięki którym wiedzą, że to właśnie ona będzie tą jedyną.

Radosne podejście do życia

Nie od dziś wiadomo, że w pięknym uśmiechu łatwo jest się zakochać. Radosna kobieta, która uwielbia się śmiać, może rozkochać w sobie niejednego mężczyznę. A jeszcze lepiej, gdy charakteryzuje się poczuciem humoru i potrafi również rozbawić od czasu do czasu swojego partnera.

Kontakt wzrokowy

Mężczyźni są pod tym względem o wiele lepsi od kobiet. Panie mają często problem z utrzymaniem kontaktu wzrokowego, zwłaszcza z płcią przeciwną. Kontakt wzrokowy jest jednym z najważniejszych elementów flirtu. Warto go od czasu do czasu odwzajemnić. Być może nasz partner zakocha się właśnie w naszych oczach.

Dobrze się czuje we własnej skórze

Nikt nie lubi, gdy osoba, z którą się spotykamy udaje kogoś innego. Tym bardziej nie lubią tego mężczyźni, którzy szukają partnerki. Gdy kobieta zgrywa kogoś kim nie jest i jest pozerką, raczej nie trafi do serca tego jedynego.

Wie, czego chce

Choć kobiety coraz bardziej świadomie dokonują wyborów i wiedzą, czego chcą od życia, to naturalne, że czasem bywają niezdecydowane. Również mężczyźni cierpią na tę przypadłość. Panowie jednak nie lubią niezdecydowanych kobiet. Być może potrzebują właśnie od partnerki, żeby pomagała im podejmować wszystkie najważniejsze decyzje.

Nie ma problemów z komunikacją

Mężczyźni nie są skomplikowani. I choć kobietom wydaje się, że ich skomplikowane słowa i gesty powinny być jasne dla każdego, niekoniecznie mogą być zrozumiałe dla partnera. Dlatego też panowie doceniają kobiety, które potrafią wypowiadać się w jasny i klarowny sposób.

Mężczyznom zależy na zaufaniu w związku

Okazuje partnerowi szacunek

Każdy wymaga szacunku, zwłaszcza w związku. Mężczyźni chcą być podziwiani w oczach swoich ukochanych. Niezależnie od tego, co robią i ile zarabiają, najważniejsze dla nich jest to, żeby szanowała ich za charakter i to, w jaki sposób je traktują.

Jest stabilna emocjonalnie

Wiadomo, że kobiety są nieco bardziej emocjonalne niż mężczyźni. Panowie jednak nie lubią tych, które mają tendencje do histeryzowania. Gdy kobieta nie potrafi nad sobą panować i zbyt często wybucha, robiąc swojemu partnerowi dramatyczne sceny, wówczas może to go do niej zrazić.

Okazuje czułość

Kobiety lubią mówić, mężczyźni natomiast wolą czyny. Gdy wymagamy od nich, żeby nam powiedzieli o swoich uczuciach, warto dać też coś od siebie i od czasu do czasu pokazać, jak bardzo nam na nich zależy. I nie chodzi o robienie prezentów. Raczej o zwykłe, codzienne czułości, jak np.: przytulenie.

Akceptuje swojego partnera

Mężczyźni nie lubią zmian. Dlatego tak ważne dla nich jest to, żeby kobieta od początku akceptowała go takim, jaki jest. Z resztą nie ma sensu być w związku, gdy ktoś chce za wszelką cenę zmienić drugą osobę. Z tego założenia wychodzą panowie, którzy oczekują właśnie akceptacji.

Szczerość i zaufanie

Dwie najważniejsze rzeczy w każdym związku i właśnie ich oczekują mężczyźni od partnerki. Panowie chcą, żeby partnerka zawsze była z nimi szczera. Z resztą również kobiety oczekują tego od swoich partnerów. Podobnie jest z zaufaniem. Nieustanna kontrola jeszcze nikomu nie wyszła na dobre.

Jakich kobiet poszukują mężczyźni?