Zamknij

Jest ekspertką od związków. Radzi, czego lepiej nie mówić partnerowi

10.10.2022 12:03

Ekspertka od związków wyjaśnia, jakich słów powinniśmy unikać w rozmowie z partnerem. Warto wziąć sobie jej radę do serca.

Czego lepiej nie mówić partnerowi? Ekspertka od związków wyjaśnia
fot. SHUTTERSTOCK

Idealny związek nie istnieje. W każdej relacji pojawiają się zarówno dobre momenty, jak i gorsze chwile. Kiedy dochodzi do kłótni, często to emocje biorą górę nad rozsądkiem. Wówczas z naszych ust mogą paść bardzo krzywdzące dla partnera słowa. Z tego faktu doskonale zdaje sobie sprawę ekspertka od związków Chanel Dokun. Kobieta przygotowała listę wypowiedzi, których lepiej nie mówić ukochanemu/ukochanej, bo mogą być bardzo szkodliwe dla relacji.

Zobacz także: Jej wymagania dotyczące randek przeraziły internautów. To tego oczekuje od mężczyzn

Jest ekspertką od związków

Jak podaje portal yahoo.com, Chanel Dokun to ekspertka od związków przeszkolona w zakresie terapii małżeńskiej i rodzinnej. Prywatnie zaś jest żoną i mamą małego chłopca. Kobieta z własnego doświadczenia dobrze wie, że w stresujących sytuacjach łatwo powiedzieć partnerowi o jedno słowo za dużo. To z kolei może negatywnie rzutować na związek w przyszłości. Dlatego postanowiła stworzyć listę słów, których lepiej unikać w rozmowie z ukochanym/ukochaną.

Czego lepiej nie mówić partnerowi? 

Według Chanem Dokun w rozmowie z partnerem nie powinno się używać słów "nigdy" oraz "zawsze" (przykładowo: "Ty nigdy nie zmywasz naczyń"). Określenia te lekceważą wszelkie wysiłki podjęte przez drugą osobę. Zamiast tego ekspertka radzi, aby mówić: "więcej", "bardziej" - np. "Chciałabym, żebyś więcej pomagał mi przy zmywaniu".

Kolejne stwierdzenie, którego lepiej unikać w rozmowie z ukochanym/ukochaną, to: "Jesteś leniwy". Według Chanel nie powinniśmy przypisywać danych zachowań do charakteru partnera i go negatywnie oceniać. Zamiast tego lepiej zwrócić uwagę na konkretne sytuacje, które nam przeszkadzają.

Zobacz także: Wprowadziła do związku kontrowersyjne zasady. Spanie w osobnych pokojach to dopiero początek

Dalej ekspertka mówi o stwierdzeniu: "To wszystko twoja wina". Radzi, aby nigdy nie zrzucać całej winy na partnera, tylko poszukać jej także w sobie, bo - jak to najczęściej bywa - leży ona po dwóch stronach. Chanel Dokun poleca też, aby nie mówić partnerowi: "Może powinniśmy się rozwieść". Wypowiedzenie takich słów może sprawić, że druga osoba przestanie się czuć bezpiecznie w związku. 

Mój mąż musi wiedzieć, że nawet jeśli sprawy nie układają się dobrze, nadal przy nim będę i będziemy walczyć o naszą wspólną przyszłość - wyjaśnia ekspertka.

Dokun radzi również, aby w rozmowie z partnerem nie używać stwierdzenia: "To głupie, że tak się czujesz". Nigdy nie powinniśmy umniejszać emocji drugiej osoby. Nawet jeśli się nie zgadzamy z jego uczuciami, musimy je szanować. 

Szóstym i ostatnim stwierdzeniem, na które zwraca uwagę ekspertka, jest: "Zarabiam więcej pieniędzy, więc moja praca jest ważniejsza". Chanel wyjaśnia, że zazwyczaj obydwoje partnerzy wnoszą znaczący wkład do gospodarstwa domowego, nie tylko finansowy. Dlatego warto mieć to na uwadze podczas kłótni z ukochanym/ukochaną.

Zobacz także: Nakryła mężczyznę na zdradzie. Tak bawił się pod nieobecność swojej partnerki

loader
Burzliwe związki gwiazd: rozstawali się i wracali do siebie wiele razy
8 Zobacz galerię
fot. ANGELA WEISS/AFP/East News

RadioZET.pl/yahoo.com/kobieta.gazeta.pl