Zamknij

Córka królowej Elżbiety była z nią w ostatnich chwilach. Teraz złożyła jej poruszający hołd

14.09.2022 10:38

Księżniczka Anna, jedyna córka królowej Elżbiety II i księcia Filipa, pożegnała zmarłą mamę w poruszającym oświadczeniu. Wypowiedź Brytyjki i piękne zdjęcie, na którym pozuje z monarchinią, trafiły m.in. na profile rodziny królewskiej w mediach społecznościowych. To ona towarzyszyła matce w ostatnich chwilach.

Królowa Elżbieta i księżniczka Anna
fot. HUSSEIN ZAK/SIPA/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku w swojej szkockiej posiadłości, w zamku Balmoral. Do ostatnich chwil towarzyszyły jej najstarsze dzieci - Karol i Anna. Królewska księżniczka, bo taki tytuł nosi córka monarchini, wydała właśnie oświadczenie, w którym żegna ukochaną mamę. Opatrzone zostało ono wzruszającym zdjęciem.

Zobacz także: Ostatnie zdjęcia królowej Elżbiety przed śmiercią. Poddani byli zaniepokojeni jej stanem

Córka królowej Elżbiety była z nią w ostatnich chwilach. Teraz wydała oświadczenie

Śmierć królowej Elżbiety II wstrząsnęła całym światem. Szczególnie mocno odczuwają ją jej najbliżsi - jej dzieci, wnuki, prawnuki, a także inni członkowie rodziny królewskiej. W ostatnich godzinach życia monarchini towarzyszył jej syn Karol, a także córka Anna. Królewska księżniczka wydała właśnie oświadczenie, w którym żegna mamę. Całość opatrzyła poruszającą fotografią.

To księżniczka Anna leciała samolotem wraz z trumną królowej Elżbiety z Edynburga do Londynu. W ten sposób towarzyszyła jej w ostatniej podróży do Pałacu Buckingham, który przez wiele dekad był miejscem pracy przywódczyni Wielkiej Brytanii. Po przetransportowaniu monarchini do stolicy kraju jej córka wydała oświadczenie, w którym napisała, że bycie z królową w jej ostatnich chwilach było zaszczytem oraz ogromnym przywilejem.

Miałam szczęście dzielić z moją ukochaną Mamą ostatnie 24 godziny jej życia. To był zaszczyt i przywilej towarzyszyć jej w ostatnich podróżach. Doświadczenie miłości i szacunku okazywanego przez tak wielu podczas tych podróży było zarówno przytłaczające, jak i podnoszące na duchu. Wszyscy będziemy dzielić wyjątkowe wspomnienia. Składam podziękowania każdemu, kto podziela nasze poczucie straty. Być może przypomnieliśmy sobie, jak wiele z jej obecności i wkładu w naszą tożsamość narodową braliśmy za pewnik. Jestem również bardzo wdzięczna za wsparcie i zrozumienie zaoferowane mojemu drogiemu bratu Karolowi, ponieważ przejmuje on obowiązki Monarchy. Do mojej matki, Królowej, dziękuję - napisała.

Oświadczeniu towarzyszy piękne zdjęcie, na którym księżniczka Anna pozuje wraz z królową Elżbietą. Obie siedzą na kanapie w pałacu, a córka obejmuje ukochaną mamę. Fotografia została wykonana przez Annie Leibovitz z okazji 90. urodzin monarchini.

Samolot wiozący trumnę królowej w towarzystwie księżniczki królewskiej i jej męża wystartował we wtorek z lotniska w Edynburgu i poleciał do Londynu. Tysiące osób przybyło tego wieczoru pod Pałac Buckingham - wiele z nich płakało, gdy królowa wróciła do najbardziej znanego ze swoich domów. Tłum zapadł w pełną szacunku ciszę, gdy pojazd z trumną przejeżdżał przez bramę pałacu. Następnie wiwatowano na cześć królowej.

Pogrzeb królowej Elżbiety II odbędzie się w poniedziałek 19 września 2022 roku w Opactwie Westminsterskim. Szacuje się, że tego dnia Londyn może odwiedzić nawet 750 tys. turystów.

Zobacz także: Karol III królem Wielkiej Brytanii, a kim będzie jego żona? Decyzję podjęła królowa Elżbieta

loader
Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS