Zamknij

Jak sprawić, aby małżeństwo nie zakończyło się rozwodem? Naukowcy znaleźli odpowiedź!

29.10.2018 14:56
Zakochana para na łóżku
fot. Shutterstock

Czy najnowsza naukowa wiedza pomoże zwalczyć plagę rozwodów?

Małżeństwo to związek dwojga ludzi, który niesie ze sobą nie tylko przyjemności, ale także pewne obowiązki. Niestety XXI wiek nie sprzyja trwałości tej relacji. Nowe bodźce i coraz szybsze życie sprawiają, że zamiast naprawić, decydujemy się wyrzucać. Aby relacja miała szansę przetrwać, należy poświęcić jej czas i odpowiednio pielęgnować. Właśnie takie podejście do związku może ochronić nas przed bolesnym rozstaniem i niechcianym rozwodem.

Ponieważ temat szerzącej się plagi rozwodów wśród młodych małżeństw jest ostatnio szeroko komentowany, naukowcy z Institute for Family Studies na Uniwersytecie w stanie Utah postanowili zbadać tę kwestię.  Według nich istnieje jeden czynnik, który może zapobiec rozpadowi związku. 

Co zrobić, aby nie doszło do rozwodu?

Z roku na rok liczba rozwodów rośnie. W Polsce w 2017 roku zawarto 193 tysiące związków małżeńskich. W tym samym roku aż 65 tysięcy par zdecydowało się rozstać. Co zatem zrobić, aby małżeństwo przetrwało? To samo pytanie zadali sobie amerykańscy naukowcy, którzy w celu znalezienia odpowiedzi przeprowadzili badania. 

Uczestnicy eksperymentu musieli odpowiedzieć na pytanie: "Czy wasze małżeństwo jest szczęśliwe?". Niewinne pytanie dało zaskakujące rezultaty. Okazało się bowiem, że osoby, które przed ślubem nie uprawiały seksu, są znacznie bardziej zadowolone z pożycia małżeńskiego. 

Zobacz także: Po czym poznać, że naszego związku nic nie zniszczy? Zobacz, czy tych 10 znaków dotyczy twojej relacji

Kobiety, które przed ślubem były dziewicami lub miały tylko jednego partnera, znacznie rzadziej się rozwodzą. Na taki krok decyduje się tylko 6 procent z nich. U pań, które mają bogatsze doświadczenia, do rozwodu dochodzi częściej. W tym przypadku wynik wynosi 20 procent.

Wyniki badań podobnie wyglądają u płci przeciwnej. Mężczyźni, którzy przed ślubem mieli mniej partnerek, twierdzą, że ich życie małżeńskie jest wyjątkowo udane. Az 71 procent panów, którzy mieli jedną partnerkę, przyznaje, że są szczęśliwi w małżeństwie. Mężczyźni z większą ilością partnerek, od 5 w górę, tylko w 62 procentach są zadowoleni ze związku małżeńskiego. 

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zagłosuj

Czy uważasz, że twój związek jest szczęśliwy?

Liczba głosów:

Nie wiesz, co dzieje się z twoim związkiem? Te zachowania mogą świadczyć o tym, że mężczyzna chce zakończyć waszą relację: