Zamknij

Niezręczne momenty na pierwszych randkach. Tym stresujemy się najbardziej

15.04.2022 12:56
Co stresuje ludzi na randce? Polacy obawiają się tych niezręcznych momentów
fot. Shutterstock

Pierwsze randki mogą być stresujące. Nic więc dziwnego, że podczas nich dochodzi do niezręcznych momentów. Tych sytuacji Polacy boją się najbardziej.

Łatwo jest zrobić złe pierwsze wrażenie. Nic więc dziwnego, że ludzie stresują się podczas pierwszych randek - zwłaszcza że wtedy do głosu dochodzą także nasze uczucia. Podczas tego typu spotkań często znajdujemy się w niezręcznych sytuacjach. Niektóre z nich są do tego stopnia stresujące, że Polacy bardzo się ich boją. O jakie sytuacje chodzi? Możemy się tego dowiedzieć dzięki najnowszym wynikom badań.

Zobacz także: Na pierwszej randce zawsze pyta o znak zodiaku. Nie chodzi jej jednak o horoskop

Czego Polacy obawiają się podczas pierwszych randek? 

Jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych - Badoo - przeprowadziła badanie dotyczące niezręcznych momentów podczas pierwszych randek. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, jakie uczucia towarzyszą Polakom na tego typu spotkaniach. 

Aż 78% przebadanych osób uważa, że najbardziej stresujące są pierwsze minuty randki. Niespełna połowa respondentów twierdzi, że nie wie, jak zainicjować rozmowę z potencjalnym partnerem. Aż 48% z nich ma problemy już z samym powitaniem. Nie wiedzą bowiem, jak powinni się przywitać - podaniem ręki, "żółwikiem", czy może pocałunkiem w policzek. 

28% Polaków martwi się, że nie uda im się rozpoznać swojej randki. Jest to związane z dużą popularnością aplikacji randkowych, których użytkownicy znają się tylko wirtualnie. 14% respondentów boi się natomiast czegoś, co wydarzy się podczas samej randki - np. że rozleją drinka. 

Zobacz także: Jak randki będą wyglądały w 2022 roku? Aplikacja randkowa wskazała trendy

Jak uspokoić się na pierwszej randce?

Badoo przedstawiło też opinię ekspertki, Anny Szlęzak, która przychodzi nam z pomocą w sprawie tego typu niezręcznych sytuacji. Podpowiada bowiem, co zrobić, żeby nie stresować się przed randką. 

Kluczowy jest ubiór. Powinniśmy dobrać elementy garderoby tak, żeby czuć się komfortowo i pewnie. Warto dopasować styl do miejsca, w którym odbędzie się randka - do drinka w klubie nie pasuje bowiem elegancka suknia wieczorowa, która może sprawić, że poczujemy się zakłopotani. Pozostając przy miejscu spotkania, ono również może mieć wpływ na nasze samopoczucie. Najlepiej wybrać neutralną kawiarnię lub restaurację, która nie będzie ekskluzywna. 

Warto komunikować się ze swoją randką. Wystarczy, że napiszemy jej, np. jak będziemy wyglądać, żeby skreślić z listy stresujących sytuacji to, że nas nie pozna. Co do przywitania - najlepiej wprost powiedzieć, że nie wiemy, jak to zrobić. Wówczas pokażemy swoją szczerość i przełamiemy pierwsze lody. 

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Najgorsze randki w wykonaniu gwiazd. Nie wspominają ich dobrze
8 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: materiały prasowe