Zamknij

8 oczekiwań wobec partnera, które zniszczą każdy związek. Nie popełniaj tych błędów!

03.11.2020 15:47

Niektórzy z nas mają pewne oczekiwania wobec związków, które mogą być nieuczciwe wobec naszego partnera. Potrafią zepsuć nawet najlepszą relację.

Para zakochanych młodych ludzi piecze pierniki we wspólnym mieszkaniu
fot. Shutterstock

Każdy z nas ma jakieś oczekiwania wobec różnych dziedzin życia. To całkiem ludzkie, że wymagamy pewnych rzeczy od siebie i innych. Największe oczekiwania zazwyczaj mamy wobec naszych partnerów. To właśnie druga połówka na ogół wzbudza nasze największe emocje. I być może nie ma nic złego w dążeniu do ideału w relacjach z innymi ludźmi, jednak problem pojawia się wtedy, gdy nasze oczekiwania zaczynają być nieuczciwe. Niezależnie od tego, czy jesteśmy kobietami, czy może mężczyznami - narzucanie tego typu rzeczy ukochanej osobie nie jest w porządku i może popsuć nawet najbardziej udaną relację.

Zobacz także: 8 rzeczy, których mężczyźni oczekują od swoich przyszłych żon, ale... nigdy się do tego nie przyznają

Co niszczy związek? Te oczekiwania mogą okazać się błędem

Portal Yourtango.com przedstawił listę nieuczciwych oczekiwań, które zazwyczaj mamy wobec naszych drugich połówek. Te rzeczy są w stanie popsuć każdą, nawet najbardziej udaną relację. Warto zatem zdać sobie z nich sprawę wcześniej, zanim nasz związek zacznie się rozpadać.

Oto 8 najgorszych oczekiwań, które po prostu nie są w porządku.

1. Oczekujesz, że twój partner będzie okazywał miłość tak samo jak ty

Niektórzy ludzie uwielbiają nieustannie zapewniać o swojej miłości i na każdym kroku tulić się do drugiej połówki. Nie wszyscy jednak są tak otwarci i potrzebują aż tyle bliskości. Powinieneś uszanować sferę intymną ukochanej osoby, jednocześnie ufając jej na słowo, że odwzajemnia twoje uczucia. Przecież nie tylko słowa i gesty mogą odzwierciedlać miłość. A jeżeli nie jesteś w stanie tego uszanować, to może po prostu do siebie nie pasujecie?  

2. Rodzina i przyjaciele są dla ciebie ważniejsi niż partner

A w zasadzie oczekujesz tego, że on uszanuje twoje priorytety. Błąd! Jeżeli myślisz o swoim partnerze poważnie, musisz postawić go na pierwszym miejscu. To właśnie z nim bowiem planujesz założyć rodzinę i to on będzie dla ciebie najważniejszy w przyszłości. Idealny związek pozwala połączyć uczucia do drugiej połówki z tym, co czujemy do naszych najbliższych. Powinniście wzajemnie to szanować, ale nie stawiać innych ponad sobą. 

3. Oczekujesz, że każdej nocy będzie miał ochotę na seks

Ta zasada sprawdza się przede wszystkim w przypadku mężczyzn, ale często także kobiety mają tego typu oczekiwania. Żaden człowiek nie jest robotem. Prawdziwe uczucie oparte jest na wzajemnym szacunku. A jeżeli szanujesz swojego partnera, nigdy nie będziesz go zmuszał do intymności. Każdy może mieć gorszy dzień. O seksie trzeba rozmawiać i wspólnie dochodzić do pewnych wniosków. Może potrzebujecie terapii? Pamiętajcie, żeby przez problemy łóżkowe zawsze przechodzić razem i przede wszystkim stawiać na szczerość. 

4. Oczekujesz podziału obowiązków na "damskie" i "męskie"

W naszej kulturze utarło się, że pewnymi kwestiami w małżeństwie, czy związku, zajmują się kobiety, a innymi mężczyźni. Coraz częściej jednak na szczęście od tego odchodzimy, jednocześnie dzieląc obowiązki między sobą. Dlatego drogi kolego nie oczekuj, że wybranka twojego serca będzie tylko pichciła ci pyszne obiadki w kuchni i zajmowała się dziećmi, tylko jej w tym pomóż. A ty moja droga nie krzycz na niego, że znów nie naprawił rury w łazience. Może wstydzi się przyznać, że się na tym nie zna? Przecież to nie jest oznaką męskości! 

5. Wychodzisz z założenia, że twoje pomysły są najlepsze

Być może chcesz dobrze, ale nie może być tak, że to wyłącznie ty decydujesz o tym, jak spędzacie wolny czas. A już na pewno nie powinieneś decydować o kluczowych kwestiach dotyczących waszej relacji, jak wspólne mieszkanie, samochód, wakacje, czy dzieci. Związek dwojga ludzi powinien opierać się na partnerstwie. Wszystkie kluczowe decyzje, które dotyczą waszej relacji, powinniście podejmować wspólnie. I nie denerwuj się, gdy twój partner się z tobą nie zgadza. Nie sądzisz, że byłoby nudno, gdybyście byli identyczni?

6. Oczekujesz, że będziecie mieli takie samo podejście do pieniędzy

Pieniądze od zawsze stoją wysoko w rankingu największych powodów do kłótni. Potrafią poróżnić nawet najzgodniejsze duety. Dlatego niezwykle istotne jest przedyskutowanie podejścia do pieniądzy już na samym początku związku i wypracowanie pewnych kompromisów. Nie możesz oczekiwać, że twój partner będzie myślał w tej kwestii podobnie, przecież wychowywaliście się w różnych środowiskach. 

7. Oczekujesz, że to on się dostosuje

Na koniec coś, co po prostu nie może mieć miejsca w udanym związku. Wszelkie nieporozumienia powinny kończyć się ustaleniem pewnych wniosków i pójściem na kompromis z obu stron. Żaden z partnerów nie powinien w stu procentach dostosowywać się do drugiego. To się nigdy nie udaje. Nawet jeżeli wydaje wam się, że wam to nie przeszkadza, to może wyjść po latach, w najmniej oczekiwanym momencie. 

Zobacz także: Fazy Księżyca mają wpływ na twoje życie miłosne i... seksualne! Będziesz zaskoczony, co może się zdarzyć

loader

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!