Zamknij

5 nawyków, które niszczą każdy związek. Nikt by tego nie wytrzymał

05.08.2022 14:16

Nie jest łatwo zadbać o udaną relację. Jest to jeszcze bardziej skomplikowane, gdy w związku pojawiają się te nawyki. Zobacz, o jakie przyzwyczajenia chodzi.

Co najbardziej niszczy związek? 5 nawyków, które psują każdą relację
fot. Shutterstock

Bycie w związku wymaga umiejętności chodzenia na kompromisy. Może się bowiem zdarzyć, że nasze przyzwyczajenia zaczną przeszkadzać drugiej osobie. Oczywiście nie powinniśmy zmieniać się dla niej w stu procentach, jednak są pewne nawyki, które należy pokonać dla dobra relacji, jeżeli nam na niej zależy. Warto nad tym pracować zwłaszcza wtedy, gdy jest to jedna z tych 5 rzeczy. Są to bowiem przyzwyczajenia, które potrafią zrujnować każdą, nawet najbardziej udaną relację. 

Zobacz także: 5 rzeczy, których faceci nienawidzą u kobiet. Panie często się tak zachowują

Co najbardziej niszczy związek?

Życie z drugą osobą nie należy do łatwych rzeczy. Nawet gdy jesteśmy w kimś bardzo zakochani, mogą wydarzyć się sytuacje, które sprawią, że nie będziemy mogli być z tą osobą.

Istnieją różne czynniki, które mają negatywny wpływ na związki. Zakochani z reguły zaczynają się kłócić, gdy ze sobą zamieszkają i w ich relacji pojawi się proza życia codziennego. Najpopularniejszymi powodami do kłótni są pieniądze, a także sytuacje związane z rodziną.

To jednak nie wszystko. Istnieją bowiem też pewne nałogi, które mają negatywny wpływ na relacje i mogą zniszczyć nawet najbardziej udany związek. 

Zobacz także: Najgorsze miejsca do poznawania mężczyzn. Wiele kobiet szuka tam miłości

5 nawyków, które psują każdą relację

Portal papilot.pl przytoczył listę 5 nawyków, które psują każdą relację. 

  1. Palenie papierosów - często zdarza się, że ludzie, którzy nie mają tego nałogu, nie chcą być z osobami uzależnionymi. Nikt nie lubi bowiem całować się lub nawet rozmawiać z kimś, od kogo czuć zapach papierosów - chyba że sam pali. 
  2. Alkohol - nie musimy tłumaczyć, co dla relacji oznacza, gdy któraś z osób często zagląda do kieliszka. Wystarczy jednak też niewielka ilość alkoholu, żeby ludzie byli bardziej kłótliwi i nieprzyjemni dla innych. A to może sprawić, że powiedzą coś, czego potem będą żałować. 
  3. Rozrzutność - z reguły w związkach jedna osoba wydaje więcej pieniędzy, a druga jest bardziej oszczędna. Jeżeli są w stanie dojść pod tym względem do kompromisu, wówczas wszystko będzie dobrze. Gorzej, gdy nieustannie kłócą się o pieniądze. 
  4. Ciągłe narzekanie - nikt nie wytrzymałby z osobą, która na każdym kroku na wszystko narzeka. Niestety są tacy ludzie, ale ich szanse na udaną relację są o wiele mniejsze niż tych, którzy myślą pozytywnie. 
  5. Zrzucanie winy na drugą osobę - najłatwiej jest obwinić o coś drugą osobę. Każdy dorosły człowiek powinien jednak brać odpowiedzialność głównie za siebie. Partner nie jest po to, żeby "obrywać" za wszystkie nasze niepowodzenia. 

Zobacz także: Syndrom pani Bovary to częste zjawisko wśród kobiet. One nie nadają się do związku

loader
Gwiazdy, które się rozstały, a dziś są już po ślubie. Dały sobie drugą szansę
10 Zobacz galerię
fot. Piotr Molecki/East News

Źródło: papilot.pl