Zamknij

Nawyk, który może zniszczyć nawet najlepszy pocałunek. Ma też zły wpływ na zdrowie

01.03.2021 14:13
Para całuje się czule w blasku słońca
fot. Shutterstock

Jeżeli zależy ci na tym, żeby pocałunek był idealny, lepiej zrezygnuj z tego nawyku. Również dla własnego dobra.

Pocałunek to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy na świecie. Zwłaszcza jeżeli obdarowujemy nim kogoś, kogo darzymy uczuciem. Wówczas zależy nam na tym, żeby wypaść jak najlepiej. Możemy być prawdziwymi mistrzami pocałunku, ale umiejętności to nie wszystko. Okazuje się bowiem, że jedną rzeczą możemy popsuć nawet najlepsze wrażenie. Warto zrezygnować z tego nawyku, zanim całkiem przekreślimy swoje szanse u obiektu westchnień. Poza tym nasze zdrowie również nam wtedy podziękuje.

Zobacz także: Co twój pocałunek mówi o twoim związku? Poznaj prawdę na temat waszej relacji

Co może zniszczyć pocałunek? Ten jeden zły nawyk przede wszystkim

Nie będzie to być może niczym odkrywczym, jeżeli zdradzimy wam, że chodzi o... palenie papierosów. To właśnie ten nawyk może popsuć najlepsze wrażenie.

Jak podaje portal Ofeminin.pl, British Heart Foundation przedstawił główne powody kłótni w związkach. Jednym z nich był zapach dymu papierosowego, jeżeli któryś z partnerów jest palaczem. 

To badanie pokazuje, że taki nałóg może prowadzić do rozpadu związku, ale też całkowicie przed nim odstraszać. Właśnie poprzez pocałunek.

Dym papierosowy ma negatywny wpływ na gruczoły ślinowe oraz płytkę nazębną, a także przyczynia się do rozwoju bakterii w jamie ustnej. To psuje nie tylko walory estetyczne naszego uśmiechu, ale też sprawia, że nieprzyjemny zapach i smak utrzymują się o wiele dłużej. 

Nie musimy chyba wspominać o szkodliwym działaniu papierosów na nasze zdrowie. To główny powód, dla którego warto rzucić palenie. Większe zainteresowanie potencjalnych partnerów może być natomiast dodatkową motywacją. 

Zobacz także: Co to jest singapurski pocałunek? Nowa sztuczka rozpali was w sypialni

Zagranie zakochanych w filmie lub serialu jest od aktorów szczególnie wymagające. Musi między nimi zrodzić się chemia i więź. Nic więc dziwnego, że niektórych łączy także uczucie.

Źródło: Ofeminin.pl, Maturetimes.co.uk