Zamknij

Chodzicie z partnerem spać pokłóceni? To ma zły wpływ na wasz związek i... zdrowie

31.03.2021 13:03

Wielu parom zdarza się pokłócić tuż przed snem. Chodzenie spać obrażonym może być jednak dla nas bardzo szkodliwe.

Nogi pokłóconej pary w łóżku
fot. Shutterstock

Nie jest łatwo dojść do porozumienia po ciężkiej kłótni. Często zdarza się, że zaczynamy unosić się honorem i nie potrafimy pierwsi wyciągnąć ręki. To może doprowadzić do cichych dni i tego, że będziemy chodzić spać pokłóceni. Ten moment natomiast okazuje się być bardzo szkodliwy nie tylko dla naszego związku, ale także zdrowia. Zobaczcie sami, w jaki sposób to, że idziecie spać obrażeni na swojego partnera, wpływa na waszą relację.

Zobacz także: Co się stanie, gdy na dłużej zrezygnujesz z seksu? To może źle wpłynąć na twoje zdrowie

Chodzenie spać po kłótni jest szkodliwe dla zdrowia

Jak podaje portal Yourtango.com, obrażanie się przed samym snem może nieść opłakane skutki dla naszego zdrowia. Dowodem na to są wyniki najnowszych badań.

Uczeni z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie postanowili zbadać, w jaki sposób kłótnie przed snem wpływają na nasze samopoczucie. W eksperymencie udział wzięło około 2000 ochotników. Przez 8 dni mierzono ich reakcje na konflikty. 

Przede wszystkim stres wywołany kłótnią z partnerem ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie. Zwiększa poziom cukru w organizmie, przyspiesza akcję serca i podwyższa ciśnienie tętnicze. Może też prowadzić do nudności, bezsenności oraz bólu głowy. Jeżeli nie wyjaśnicie sobie sytuacji od razu, wówczas może dojść do przewlekłego stresu, który trwale uszkodzi wasze zdrowie. 

To jednak nie wszystko. Chodzi także o zdrowie psychiczne. Przede wszystkim lepiej rozpocząć nowy dzień bez zbędnych konfliktów. Poza tym podczas snu mózg zaczyna przechowywać wszystkie negatywne emocje. To może powodować ujawnienie się ich na drugi dzień lub nawet za jakiś czas przy kolejnych kłótniach. Warto zatem wyjaśnić wszystko przed snem. 

Zobacz także: W tym wieku kobiety są najbardziej skłonne do zdrady. Dlaczego tak się dzieje?

Chodzenie spać po kłótni jest szkodliwe dla związku 

Wpływ na zdrowie to jedno, ale udowodniono też, że brak porozumienia przed snem może mieć druzgocące skutki również dla naszego związku. O wiele większe, niż dojście do kompromisu zaraz po kłótni. 

Brak porozumienia w pewnych kwestiach może doprowadzić do tego, że zaczniecie sobie je później wypominać. Oprócz tego o wiele szybciej będziecie wybuchać i możecie negatywnie się do siebie odnosić, ponieważ wciąż będziecie mieli z tyłu głowy niewyjaśnioną sytuację. 

Eksperci od związków wskazują, że rozwiązanie problemów od razu umacnia relacje. Jeżeli zatem zależy wam na sobie, koniecznie wyjaśnijcie wszystko, gdy tylko opadną emocje. 

Zobacz także: Chcesz przezwyciężyć konflikt w związku? Sprawdź enneagram swojego partnera

loader

Niektóre gwiazdy miały pecha, gdyż po rozstaniu musiały pracować ze swoim ex. Pamiętacie, jak sobie z tym poradziły?