Zamknij

Chcesz zwiększyć doznania w łóżku? Zrób to przed seksem

14.05.2018 14:06
seks, orgazm
fot. Shutterstock.com

Naukowcy są zgodni - ta prozaiczna czynność pomoże ci wspiąć się na wyżyny rozkoszy.

Jak sprawić, żeby w łóżku było nam jeszcze lepiej? To pytanie od dawna spędza sen z powiek naukowców. Okazuje się, że spotęgować doznania w sypialni pomoże codzienna, prozaiczna czynność. Jest jeden warunek - trzeba wykonać ją przed seksem.

Zobacz także: 6 rzeczy, które kręcą facetów, a kobiety uważają je za nieatrakcyjne

Dmuchanie nosa pomoże osiągnąć orgazm

Co ułatwia kochankom przeżywanie orgazmów podczas miłosnych igraszek? Zdaniem ekspertów kluczowy jest zmysł węchu. Dlatego seksuolodzy zalecają kobietom... wydmuchać nos przed intymnym zbliżeniem. Dzięki temu będą czuły feromony zawarte w pocie i podnieconym ciele partnera. Zatkany nos uniemożliwi im to.

Seksuolodzy z Uniwersytetu Technicznego w Dreźnie sprawdzili reakcje 70 dorosłych osób. Nad eksperymentem czuwała neurobiolożka Johanna Bendas. Oczyszczone drogi oddechowe u pań sześciokrotnie zwiększały szansę na kulminację.

Wysoka wrażliwość na zapachy jest powiązana z przyjemniejszym doświadczeniem seksualnym oraz z częstszymi orgazmami u kobiet - uważa ekspertka.

Chociaż badania w tym przypadku dotyczą kobiet, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby metodę tę stosowali oboje partnerzy. Naukowcy zalecają też... świadome wąchanie ukochanego czy ukochanej podczas seksu

Życie seksualne można wzbogacić poprzez świadome wąchanie ciała partnera - dodaje psychoterapeuta Phillip Hodson.

Wypróbujecie zalecenia niemieckich badaczy?

Zobacz także: Co dokładnie dzieje się z organizmem, gdy przez pół roku nie uprawiamy seksu?

Zagłosuj

Jak często uprawiasz seks?

Liczba głosów:

Autor: Magdalena Barszczak