Zamknij

Charlotte i George jak Anna i Karol? Ekspertka o ich relacji: "Jest rezerwową"

21.09.2022 09:50

William został następcą tronu, a kolejne w linii sukcesji są jego dzieci. Choć to najstarszy George gra pierwsze skrzypce, jego siostra też pełni ważną rolę.

Charlotte pełni ważną rolę w rodzinie królewskiej. Chodzi o jej relację z bratem
fot. Rex Features/East News

Rodzina królewska rządzi się swoimi prawami. Po śmierci królowej Elżbiety II to jej najstarszy syn objął tron - zgodnie z linią sukcesji. Awansował także książę William, który oficjalnie stał się następcą tronu. Kolejne na liście są jego dzieci - książę George i księżniczka Charlotte. Tym samym, mimo młodego wieku, oboje zaczęli pełnić istotne funkcje, co było widać w ostatnich miesiącach - zarówno podczas jubileuszu królowej Elżbiety, jak i pogrzebu monarchini, na którym dzieci były obecne. Ekspertka porównuje relację George'a i Charlotte do więzi, jaka łączy ich dziadka Karola III z jego siostrą Anną.

Zobacz także: Córka Kate i Williama oddała hołd królowej Elżbiecie. Na pogrzeb zabrała wyjątkowy prezent od babci

Charlotte pełni ważną rolę w rodzinie królewskiej. Chodzi o jej relację z bratem

Książę George jest kolejnym następcą tronu - zaraz po jego ojcu. Jako najstarszy syn Williama jest przygotowywany do przejęcia władzy pewnego dnia. 

Okazuje się, że George może liczyć na wsparcie swojej siostry. Charlotte towarzyszy mu podczas oficjalnych uroczystości i jest stawiana na równi z bratem, co pokazuje, że pełni istotną rolę w rodzinie królewskiej. 

Portal dailymail.co.uk przytoczył słowa ekspertki ds. rodziny królewskiej, Katie Nicholl, która w rozmowie z "Vanity Fair" wyjaśniła, że George i Charlotte są przyszłością monarchii. Kate i William świadomie angażują swoje starsze dzieci, żeby pokazać "projekcję tego, co ma nadejść". 

George jest teraz drugi w kolejce do tronu, a obecność Charlotte u jego boku ma ogromne znaczenie - jest rezerwową, którą zawsze mieliśmy - dziedzic i rezerwowy - tłumaczy ekspertka. 

Tym samym porównała George'a i Charlotte do Williama i Harry'ego, a nawet królowej Elżbiety i księżniczki Małgorzaty. Najbardziej obrazowy jest jednak przykład Karola i Anny. 

Zobacz także: William i Harry z żonami w hołdzie królowej. Ekspert: "To prawdziwy postęp"

Charlotte i George jak Anna i Karol?

Dzieci królowej Elżbiety również zawsze były fotografowane razem i stanowiły dla siebie oparcie, co było widać także po śmierci monarchini. Księżniczka Anna trwała u boku księcia Karola i zawsze wspierała go, pomagając mu w obowiązkach, jakie ten miał jako następca tronu. 

Ekspertka jest przekonana, że teraz to księżniczka Charlotte przejmie rolę Anny i będzie oparciem dla swojego brata. Widać to było podczas ich ostatnich publicznych wyjść, kiedy to właśnie córka Kate oraz Williama instruowała George'a, np. przypominając mu o skinieniu głową. 

Kate i William chcą zapewnić swoim dzieciom jak najbardziej normalne dzieciństwo, ale po śmierci Elżbiety II przyszedł czas, żeby również ich pociechy rozpoczęły swoją posługę jako członkowie rodziny królewskiej. 

Zobacz także: Księżniczka Charlotte już wyznacza trendy. Jej fryzura będzie hitem 2022 roku

loader
Królowa Elżbieta II nie żyje. Tak zmieniała się w czasie swojego panowania [GALERIA]
11 Zobacz galerię
fot. PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: dailymail.co.uk