Zamknij

Nowy niebezpieczny trend w randkowaniu! Czym jest caspering?

19.07.2019 11:27

Jeżeli chodzisz na randki albo szukasz drugiej połówki, koniecznie przeczytaj ten tekst.

Para na randce
fot. Shutterstock

Niedawno pisaliśmy o ghostingu - niebezpiecznym i bardzo nieprzyjemnym trendzie, który zyskał sporą popularność wśród osób, szukających drugiej połówki.

Na czym polega ghosting? Umawiasz się na randkę, rozmowa się klei, buzie wam się nie zamykają, a spędzanie czasu razem sprawia przyjemność. Nawet nie wiesz, kiedy udało wam się umówić na czwartą czy piątą randkę. Stawiasz się w wybranym miejscu o odpowiednim czasie, a druga osoba... nie przychodzi. Przestaje odpisywać na SMS-y, nie odbiera telefonów. Słuch o niej ginie. To właśnie ghosting. I choć wciąż jest popularny, coraz większą sławą cieszy się teraz caspering.

Caspering - nowy trend w randkowaniu

Caspering to tak naprawdę odmiana ghostingu. Skąd wzięła się jego nazwa? Pamiętacie bajkę o duszku Kacprze? To właśnie od jego imienia nazwano trend w randkowaniu.

Caspering polega na tym, że osoba, z którą się spotykasz nie tyle cię zignoruje, co odpisze na twoje wiadomości np. po kilkunastu godzinach od przeczytania ich. Jeżeli z kolei zaproponujesz jej spotkanie, nie odpowie ci wprost, że nie przyjdzie. Spróbuje się wymigać, usprawiedliwiając to innymi zobowiązaniami.

Zobacz także: Kryzys w związku? 6 sposobów na to jak naprawić związek lub małżeństwo

Takie traktowanie drugiej osoby może być dla niej jeszcze trudniejsze niż zerwanie z nią kontaktu. W końcu przez długi czas osoba ta nie wie, w jakiej sytuacji się znajduje i na co może liczyć.

Spotkaliście się już z takim traktowaniem?

Te serialowe związki tak przypadły nam do gustu, że chcielibyśmy, aby były prawdziwe! Zobaczcie, które szczególnie mamy na myśli.