Zamknij

Bliźniacze dusze, czyli kto? Czy możliwe jest idealne dopasowanie?

01.04.2021
Aktualizacja: 01.04.2021 21:23
Czym są bliźniacze dusze?
fot. Shutterstock

Czy bliźniacze dusze naprawdę istnieją? Czy zdarza się miłość od pierwszego wejrzenia? Gdzie szukać najlepiej dopasowanego partnera? Czy bliźniaczy płomień jest w stanie złączyć ludzi na zawsze?

Czasem zdarza się, że spotykamy człowieka, z którym nad wyraz łatwo nawiązujemy dobry kontakt. Wtedy wydaje się nam, że znamy go od dawna i wiemy na jego temat wszystko, mimo że w rzeczywistości nasza znajomość jest całkiem świeża. Często czujemy do niego niezrozumiały pociąg. Czy to przeznaczenie? 

Zobacz także: Poprzednie życie. Czy istnieje reinkarnacja?

Bliźniacze dusze, czyli kto? 

Według teorii przewodnictwa duchowego bliźniacze dusze (czasem określane także jako bliźniaczy płomień), to osoby, które zostały powiązane niecodzienną, niewidzialną więzią. Reinkarnacja i wierzenia wschodnie podają, że pierwotnie zostały one z jakichś przyczyn rozdzielone, lecz odnajdą się ponownie w swoim ostatnim wcieleniu. Takie ponowne spotkanie dostarczy obu osobom wielu pozytywnych emocji oraz nieopisanego poczucia spełnienia. 

Bliźniacze dusze nie tylko wyjątkowo łatwo się dogadują, ale również łączą je wspólne pasje, zainteresowania, temperament oraz sposób patrzenia na świat. Powoduje to, że żyją w niezwykłej harmonii. W zasadzie nie występują między nimi żadne poważne spięcia czy konflikty. Bliźniaczy płomień łączy osoby o tej samej osobowości - w związku z tym np. empata z pewnością spotka się z drugim empatą. Mówi się, że bliźniacze dusze są dwoma połówkami jedności i tylko dzięki spotkaniu mogą osiągnąć całkowite spełnienie. Warto również wspomnieć, że bliźniacze dusze nigdy nie są członkami rodziny. To idealni partnerzy i kochankowie, połączeni na poziomie znacznie głębszym niż cielesność. 

Zobacz także: Te znaki zodiaku to bratnie dusze! To one zazwyczaj łączą się w pary na całe życie

Bliźniaczy płomień - jak rozpoznać ten rodzaj relacji? 

Jeśli obawiasz się, że przegapisz spotkanie ze swoją bratnią duszą, to nie ma nic bardziej mylnego. Między połączonymi osobami dochodzi do specyficznych wibracji, które nie pozwalają na przejście obok siebie obojętnie. Z pewnością są jednak ludzie, którzy chcieliby poznać typowe charakterystyczne oznaki spotkania bliźniaczej duszy. Na jakie z nich zwracać uwagę? 

  • Bardzo silna pewność, że spotkałeś bliźniaczą duszę - wydarzenie to wiąże się z wewnętrznym przeświadczeniem, że poznana właśnie osoba jest wyjątkowa. 
  • Nieodparta chęć dalszego kontaktu - bliźniaczy płomień elektryzuje - powoduje to, że zazwyczaj już od pierwszego kontaktu obie strony są pewne, że chcą kontynuować znajomość. 
  • Poczucie głębi - ten rodzaj relacji, bez względu na to, czy ma miejsce między osobami tej samej czy odmiennych płci, nie jest powierzchowny, lecz bardzo mocno zakorzeniony. Pomiędzy kochankami rodzi się coś o wiele silniejszego niż pożądanie czy namiętność. 
  • Świadomość duchowego rozwoju - obcując z drugą połówką, ma się nie tylko poczucie szczęścia, ale również wrażenie wzajemnego ubogacania się i ewolucji w sferze duchowej. 
  • Tęsknota - raz spotkana i utracona bliźniacza dusza wywołuje głębokie poczucie tęsknoty, którą trudno ukoić. 

Ze względu na ogromne podobieństwo i te same wibracje, bliźniaczy płomień często nazywany jest naszym lustrem. 

Zobacz także: Jaki jest twój wiek mentalny? Wszystko zależy od twojego znaku zodiaku!

Jak przygotować się na spotkanie z bliźniaczą duszą? 

Nikt z nas nie zna dokładnej daty, w której odnajdzie swoją drugą połówkę. Można obserwować znaki, które o tym świadczą. Zazwyczaj jednak staje się, to gdy nie czekamy na spotkanie, wypatrując niecierpliwie. Mówi się nawet, że spada ono na ludzi bez jakiejkolwiek zapowiedzi. Jednak osoby czujące energię mogą wyłapywać wibracje bliźniaczej duszy

Ważnym elementem przygotowań na ten moment powinna być ciągłą pracą nad sobą i rozwój duchowy. Dzięki temu w momencie zjednoczenia będziemy na nie gotowi, nie wywoła w nas lęku, tylko szczęście i całkowitą satysfakcję. 

Zobacz także: Rycerz Buław - znaczenie i interpretacja karty tarota. Co oznacza karta tarota Rycerz Buław?

Czy spotkanie bliźniaczej duszy zawsze wzbudza pozytywne emocje? 

Ten moment jest zazwyczaj bardzo pozytywnie opisywany przez obie strony. Nie towarzyszą mu gniew, złość czy zawiść. Zdarza się jednak, że na początku bliźniaczy płomień powoduje strach. Dzieje się tak, ponieważ ponowne spotkanie rozdzielonych kiedyś dusz wywołuje niezwykłe emocje. Lęk może być skutkiem nagromadzenia ich lub niezrozumienia.  

Zobacz także: Masz ciarki na widok snu, w którym pojawia się duch? Sprawdź, czy masz się czego obawiać!

Czy bliźniacze dusze zawsze żyją w tym samym czasie? 

Choć wydaje się, że byłoby to rozwiązaniem idealnym - w końcu każdy z nas chciałby spotkać w swoim życiu kogoś, kto świetnie do niego pasuje i doskonale go rozumie - spotkanie bliźniaczej duszy nie jest zjawiskiem powszechnym. Istnieje proste wyjaśnienie tej zależności. Obecne, ziemskie życie jest tylko fragmentem istnienia człowieka. Najczęściej więc bliźniacze dusze nie podążają razem - gdy jedna z nich zdecyduje się na zejście na ziemię, druga pozostaje w świecie duchowym i przez cały czas, energetycznie wspiera swoją drugą połówkę. Stanowi dla niej podporę. 

Wcześniej czy później spotkanie bliźniaczych dusz jest jednak nieuniknione. Magnetyzm między nimi powoduje, że wzajemnie się przyciągają i w końcu musi dojść do połączenia. Najczęściej zdarza się to w ostatnim wcieleniu. Czasem jednak spotykają się dopiero po zakończeniu ziemskiej wędrówki, w sferze duchowej. 

Zobacz także: Czym są podróże astralne? Jak je odbyć?

Jak podróżują bliźniacze dusze? 

Spotkanie płomienia duszy jest od początku zaplanowane. Zazwyczaj jednak zanim nastąpi, dusze przemierzają daleką drogę, przez cały czas wspierając się na płaszczyźnie energetycznej. Jest to silne duchowe wstawiennictwo, odczuwalne szczególnie w trudnych sytuacjach życiowych. Wiele osób nazywa to „niewidzialną ręką”. Bliźniacze dusze wspierają się i dopełniają przez wiele wcieleń, zarówno na ziemi, jak i poza nią, w sferze energetycznej. 

Zobacz także: OOBE - na czym polega i jak go doświadczyć? Techniki i zagrożenia

Czy pomiędzy dwoma połówkami możliwe jest połączenie telepatyczne? 

Zdarza się to bardzo często. Dusze bliźniacze potrafią nawiązywać ze sobą łączność bez względu na odległość. Dzięki temu mogą znać swoje myśli - radości, troski i lęki - oraz wspierać się wzajemnie. Połączenie telepatyczne często nasila się po rozstaniu i może świadczyć o mocnej tęsknocie jednego z partnerów. 

Bliźniacze dusze dzielą się też energią. Zazwyczaj objawia się to jako nagły przypływ ciepłych uczuć i pozytywnej siły. 

Zobacz także: Jak wywołać ducha? Porady i przestrogi

Czy dusze bliźniacze to najlepsi partnerzy? 

Każdy, komu dane było poznać bliźniaczy płomień, potwierdzi, że nie można liczyć na lepsze dopasowanie zarówno w sferze duchowej, jak i światopoglądowej czy seksualnej. 

Zdarza się jednak, że ludzie kierujący się chwilowymi korzyściami decydują się na związek z kimś innym. Może tak być, gdy zestawimy bliźniaczą duszę z innym, bogatszym, przystojniejszym lub posiadającym lepszą pracę i pozycję społeczną partnerem. Nawet jeśli jednak zdecydujemy się na porzucenie bratniej duszy na rzecz doczesnych ułatwień, nowy związek nie będzie tak pełny i wartościowy jak poprzedni

Zobacz także: Zaklęcia miłosne - jak przyciągnąć miłość?

Czy płomień duszy może wygasnąć? 

Oddziaływanie między bliźniaczymi duszami przez cały czas jest silne i nie można go ugasić. Zdarza się jednak, że mimo niemal namacalnego przyciągania, nie udaje się nawiązać trwałej i wartościowej relacji. Zazwyczaj jest to związane z niedojrzałością emocjonalną jednej ze stron lub brakiem gotowości na silny i długotrwały związek. Często spotkanie i późniejsze rozstanie z bratnią duszą powoduje olbrzymi smutek, z którym trudno sobie poradzić. Warto wtedy szukać pocieszenia u bliskich osób - przyjaciół, rodziny. Należy również pamiętać, że zjednoczenie z bliźniaczą duszą zawsze w końcu następuje - jeśli nie udało się teraz, zapewne nadejdzie w bliższej lub dalszej przyszłości, gdy obie ze stron będą na to gotowe. Ta wiedza również może dawać otuchę w trudnym okresie rozstania. 

Zobacz także: Tarot na miłość - jak postawić? Co powiedzą nam karty?

Jak zmienia nas kontakt z bliźniaczą duszą? 

Wydarzenie to zawsze ma pozytywny wymiar i przynosi nam wiele dobra. Przede wszystkim zmienia nasze serce. Stajemy się bardziej uważni, otwarci i świadomi. Zaczynamy dostrzegać i znacznie silniej odczuwać miłość, radość i piękno otaczającego nas świata. Jest to najlepsza droga do poszerzenia samoświadomości. Bliźniaczy płomień daje jedyną możliwość połączenia miłości doczesnej z duchową. 

Czy bliźniacza dusza i bratnia dusza są tym samym? 

Są to podobne, lecz nie identyczne rodzaje połączeń. W przypadku bliźniaczych dusz obserwuje się całkowitą, czyli 100 proc. zgodność energetyczną. Natomiast u bratnich dusz wynosi ona ok. 60-70 proc

Spotkanie bratniej duszy nie jest tak wielkim przeżyciem. Nie od razu też zyskujemy pewność, że jest to właśnie ta osoba. Najczęściej wymaga to bliższego poznania i pogłębienia relacji. Bratnia dusza nie zawsze jest też partnerem idealnym, jak dzieje się w to w przypadku bliźniaczego płomienia. Może stać się przyjacielem, a nawet, co nigdy nie zdarza się w przypadku bliźniaków duchowych, być członkiem rodziny. Bez wątpienia jednak w życiu warto spotkać zarówno jedną, jak i drugą. Choć jest to całkowicie inny rodzaj doświadczeń, oba rozwijają nas duchowo. 

Zobacz także: „Kocham cię” w różnych językach. Jak wyznać miłość po hiszpańsku, po rosyjsku?

Gdzie szukać informacji o bliźniaczych duszach? 

Osoby zainteresowane duchowością i połączeniami energetycznymi często szukają literatury oraz filmów, które poruszałyby tę tematykę i dawały im możliwość zgłębienia wiedzy. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się poradniki i przewodniki duchowe. W Internecie można znaleźć wiele stron dotyczących tego zagadnienia. Powstają też specjalne fora. Do najpopularniejszych książek o bliźniaczym płomieniu należą: 

Bliźniacze dusze karma i reinkarnacja” odpowiadająca m.in. na poniższe pytania. 

  • Czy życie, które obecnie przeżywamy, jest naszym pierwszym? 
  • Dlaczego reinkarnacja została oficjalnie usunięta z nauki Kościoła katolickiego? 
  • Czym jest karma i czemu służy? 
  • Jak rozpoznać bliźniaczą duszę i kim ona jest? 
  • Czy każdy z nas ma swoją bliźniaczą duszę? 

„Bliźniacze dusze: święte zaślubiny” to płyta CD poruszająca tematykę samorozwoju duchowego oraz znalezienia w życiu idealnej miłości, dającej poczucie spełnienia. Jej motto przewodnie brzmi „Życie jest po to, by je kochać i doceniać za wszystko, czym jest i za wszystko, czym ty jesteś”. 

Zobacz także: Anioł miłości, który pomoże w jej odnalezieniu

Dlaczego warto rozwijać swoją duchowość? 

Świadomość, że gdzieś tam istnieją bliźniacze płomienie duszy, a jeden z nich jest nam przeznaczony, jest niezwykle otwierającą myślą. Warto ją zgłębiać, by być przygotowanym na to spotkanie i nie przegapić swojej szansy. Praca nad własną świadomością i duchowością jest niezwykle ważna, ponieważ prowadzi do rozwoju i ustabilizowania swojej energii, a tym samym do lepszego, pełniejszego życia. 

Rozwój umysłu jest popularnym trendem na całym świecie, a osoby zafascynowane wiedzą ezoteryczną, rozwijają się, zgłębiając tajemnice karmy, reinkarnacji i bliźniaczych dusz bez względu na szerokość geograficzną.