Zamknij

7 błędów, które kobiety popełniają, gdy chcą zdobyć faceta. To go odstraszy!

26.06.2020 13:12
Mężczyzna w koszuli w kratkę zakłopotany słowami dziewczyny
fot. Shutterstock

Szukasz idealnego mężczyzny, ale cały czas nie możesz znaleźć? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów!

Poszukiwania idealnej drugiej połówki nie należą do łatwych. Zwłaszcza, jeżeli mamy wygórowane wymagania lub zbyt wysokie mniemanie o sobie. Jeżeli długo poszukujesz partnera idealnego, może zastanów się, czy przypadkiem nie popełniasz pewnych błędów, które go odstraszają. Niektóre techniki mogą nam się wydawać korzystne, ale na dłuższą metę okazują się uciążliwe dla osoby, z którą randkujemy. Zobacz, jakie błędy kobiety popełniają najczęściej, gdy chcą zdobyć faceta.

Zobacz także: 10 dowodów na to, że jemu już na tobie nie zależy. Czas zakończyć ten związek 

Błędy, które kobiety popełniają, gdy chcą zdobyć faceta. Są nagminne!

Portal "Your Tango" przygotował listę błędów, które kobiety nagminnie popełniają, gdy chcą zdobyć faceta. Okazuje się, że tych 7 rzeczy bardziej go odstrasza, niż przyciąga.

1. Poszukiwanie "księcia z bajki"

Wiele kobiet ma swój ideał faceta i właśnie tylko taki typ interesuje ją przy poszukiwaniach. Czas zdać sobie sprawę z dość oczywistej rzeczy - ideały nie istnieją! Dopóki nie zmienisz wyobrażeń o partnerze idealnym i nie otworzysz się na innych, być może równie interesujących, nikt nie spełni twoich oczekiwań. 

2. Zwracanie uwagi na pierwszego lepszego

Niektóre kobiety za to wręcz przeciwnie. Z braku laku sięgają po pierwszą, lepszą możliwość na randkę, nie zwracając uwagi na to, czy ktoś jest atrakcyjny, w jej typie itp. To prowadzi do porażek niemal przy każdym spotkaniu z potencjalnym partnerze. 

3. Zadzieranie nosa

Niektóre z nas próbują za wszelką cenę pokazać, jakie są twarde, nie wspominając już o wygórowanych oczekiwań, co do zachowania potencjalnego partnera. Okazuje się, że już na pierwszej randce oczekujemy kwiatów, misiów, bombonierek, a może warto zwrócić uwagę na charakter drugiej osoby? Nie wszystko złoto, co się świeci, pamiętajcie. 

4. Negatywne nastawienie na randce

Jeżeli idziesz na randkę i z góry jesteś nastawiona "na nie", jaki to ma sens? Niby ci się nie podoba, niby wiesz, że jest nudny, nie pasujecie do siebie - po co robić nadzieje sobie i jemu? Przecież to nie ma sensu. Lepiej poszukaj kogoś, z kim randki po prostu nie będziesz mogła się doczekać. 

5. "On powinien wykonać pierwszy ruch"

Żyjemy w społeczeństwie, w którym utarło się, że to mężczyzna zawsze powinien wykonać pierwszy ruch. I może faktycznie w wielu wypadkach tak jest, ale jeżeli podkochujesz się w tym wyśnionym partnerze, dlaczego sama nie wyjdziesz z inicjatywą? Przecież on nie umie czytać w myślach, sam też potrzebuje pokierowania. Najwyżej to nie będzie to, ale nic nie stracisz, próbując. 

6. Idealizowanie siebie

Nastawianie się negatywnie to jeden z dużych błędów, ale jeszcze innym wielkim błędem jest idealizowanie siebie. Wydaje ci się, że jesteś nieskazitelna, a jedynym problemem jest to, że nie trafiłaś na ideał? Zobacz, ile błędów mogłaś popełnić, szukając potencjalnego partnera. Może wrzuć na luz i daj się mu poznać taką, jaka jesteś. Nie udawaj nikogo, ani na siłę nie rób z siebie ideału. 

7. Zamykanie się w domu

No i ostatnie i być może najważniejsze - nie znajdziesz człowieka, nie wychodząc do ludzi. Próbujesz się zakochać, marzysz o partnerze idealnym, ale nie dajesz mu i przede wszystkim sobie na jego spotkanie. On nie przyjedzie na białym koniu pod twój dom. Żeby spotkać drugą połówkę, musisz trochę pomóc losowi. Wtedy wszystko się ułoży! 

Zobacz także: Jeśli twój facet wypowiada te słowa, to znak, że cię nie kocha. Miej się na baczności!

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!