Zamknij

Bill i Melinda Gates się rozwodzą. Jak wyglądał ich związek i jaki majątek mają do podziału?

04.05.2021 09:30
Melina i Bill Gates razem na kanapie
fot. Xinhua/Xinhua News/East News

Bill Gates to jeden z najbogatszych ludzi na świecie. 3 maja poinformował, że rozwodzi się z żoną. Jak wyglądał ich związek i jaki majątek mają do podziału?

3 maja wieczorem czasu polskiego na koncie Billa Gatesa na Twitterze pojawiła się przykra wiadomość. Jeden z najbogatszych ludzi na świecie poinformował o tym, że po 27 latach zamierza rozwieść się ze swoją żoną Melindą. Para opublikowała wspólne oświadczenie w tej sprawie. W związku z tym w mediach pojawiło się pytanie, jak będzie wyglądał podział majątku tej dwójki. Trzeba bowiem przyznać, że kwota, którą przez te wszystkie lata zebrali, jest naprawdę spora. Zobaczcie, jak wyglądał ich związek.

Zobacz także: Te znane pary rozstały się po wielu latach związku. Nikt się tego nie spodziewał

Bill i Melinda Gates się rozwodzą. Jak wyglądał ich związek?

Bill i Melinda byli małżeństwem od 1994 roku. Przez te wszystkie lata doczekali się trójki dzieci, ale też wspólnie stworzyli fundację, która działa od 2000 roku.

Teraz para postanowiła się rozwieść. Na Twitterze pojawiło się ich wspólne oświadczenie.

Po długim namyśle i pracy nad naszym związkiem zdecydowaliśmy się zakończyć nasze małżeństwo. Przez ostatnie 27 lat wychowaliśmy trójkę niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która pracuje na całym świecie, by umożliwić wszystkim ludziom zdrowe, produktywne życie. Nadal wierzymy w tę misję i będziemy wciąż razem pracować w fundacji, ale nie wierzymy już, że możemy nadal rozwijać się jako para w kolejnych etapach naszego życia - możemy przeczytać w oświadczeniu.

W dalszej części wpisu małżonkowie poprosili o uszanowanie ich decyzji i prywatności. 

Jak podaje Onet.pl, Melinda i Bill poznali się w 1987 roku w Nowym Jorku. Oboje brali wówczas udział w targach komputerowych. Bill był już wtedy właścicielem firmy Microsoft, którą założył w 1975 roku podczas studiów na Harvardzie. Melinda po zakończeniu edukacji również rozpoczęła pracę w Microsofcie na stanowisku menedżerki ds. marketingu. 

Ślub pary odbył się w 1994 roku. Mają trójkę dzieci: 25-letnią Jennifer, 22-letniego Rory'ego oraz 19-letnią Phoebe.

Zobacz także: Te znane osoby to rozwodowi rekordziści. Jedna z nich miała aż 9 mężów

Bill i Melinda Gates się rozwodzą. Jaki majątek mają do podziału?

Wszystkich w dużej mierze interesuje majątek, którym teraz Gates będzie musiał podzielić się z żoną. 

Bill Gates to - według informacji podanych przez "Forbesa" - czwarty najbogatszy człowiek świata. Jak donosi portal TVN24.pl, jego majątek wyceniany jest na 130 miliardów dolarów. Wraz z żoną w 2000 roku założył fundację, której przychody w 2019 roku wyniosły ponad 43 miliardy dolarów. Posiadają także ogromną rezydencję wartą ponad 130 mln dolarów. 

Teraz para będzie musiała podjąć ważne decyzje dotyczące właśnie podziału majątku. Według informacji podanych przez media nie posiadają intercyzy. 

Zobacz także: Nie tylko Diana i Karol. O tych rozwodach w rodzinie królewskiej też było głośno

Rozwód nie należy do rzeczy przyjemnych, a w wielu przypadkach również tanich. Te gwiazdy wydały fortunę na rozstanie z partnerami.

Źródło: Onet.pl, TVN24.pl