Zamknij

Bicurious to nowa orientacja seksualna. Jest bardzo kontrowersyjna

01.03.2021 12:13
Para uśmiechnięta przytula się - dziewczyna jest w białej koszuli, facet w samych spodniach od piżamy
fot. Shutterstock

Bicurious to całkiem nowa orientacja seksualna, która wzbudza sporo kontrowersji. Zobaczcie, czym się charakteryzuje.

Nie od dziś wiadomo, że istnieją różne orientacje seksualne. Zazwyczaj są one związane z tym, jaka płeć pociąga nas najbardziej. Ale nie tylko. Istnieje bowiem również taka orientacja jak panseksualizm, która mówi o pociągu seksualnym do człowieka, a nie jego płci. Tego typu rodzajów seksualności pojawia się znacznie więcej. Niezwykle ciekawym zjawiskiem jest bicurious. Co ciekawe, nie jest to typowa orientacja seksualna, a zjawisko psychologiczne. Na czym konkretnie polega? Sami zobaczcie.

Zobacz także: Autoseksualizm to nowa orientacja. Czy te osoby mogą stworzyć udany związek? 

Bicurious to nowa orientacja seksualna. Czym się charakteryzuje?

Zazwyczaj spotykamy się z trzema orientacjami. Są to oczywiście heteroseksualizm, homoseksualizm oraz biseksualizm. W dzisiejszych czasach jednak nie da się podzielić ludzi tylko według tych trzech orientacji. 

W społeczeństwie pojawia się coraz więcej upodobań seksualnych. Są nimi m.in. demiseksualizm czy bicurious. I to właśnie ta ostatnia orientacja pojawiła się całkiem niedawno. Na czym polega? 

Jak podaje Cosmopolitan.com, bicourious to nie tyle konkretna tożsamość seksualna, ile samo jej odkrywanie. 

Tego określenia używają przede wszystkim ludzie, którzy do tej pory myśleli, że są heteroseksualni, a teraz odnoszą wrażenie, że mogą odczuwać pociąg także do osób tej samej płci. Niektórzy identyfikują się z tym określeniem wtedy, gdy czują pożądanie do takich osób, ale nie odkryły jeszcze własnej tożsamości seksualnej - tłumaczy w rozmowie z "Cosmopolitan" edukatorka seksualna, Elyssa Rider.

Niektórzy specjaliści od orientacji seksualnych uważają jednak, że bicurious to zaledwie etap przejściowy i pewna forma eksperymentów. W dodatku jest bardzo ryzykowny. Testując w ten sposób własną seksualność, można bowiem zranić kogoś, kto pomaga nam ją odkryć. 

Zobacz także: Czy istnieje idealna liczba partnerów seksualnych? Najnowsze badania wykazały, że tak

Romanse gwiazd zawsze emocjonują ich fanów. Niektóre pary show-biznesu nie schodziły z pierwszych stron gazet. Pamiętacie, że oni kiedyś byli razem?