Zamknij

Autoseksualizm to nowa orientacja. Czy te osoby mogą stworzyć udany związek?

31.12.2020 10:13

Seksualność niejedno ma imię. Od lat istnieją różne orientacje, które określają upodobania poszczególnych osób. Jedną z nich jest autoseksualizm. Na czym polega i jak go rozpoznać?

Kobieta w łóżku z książką wpatruje się w okno
fot. Shutterstock

Każdy z nas ma pewne upodobania w łóżku. Dlatego też słyszymy o coraz większej ilości orientacji seksualnych. Te najpopularniejsze jak heteroseksualizm, homoseksualizm czy biseksualizm znamy wszyscy. Są jednak także te, o których słyszymy rzadziej, a dziś stają się coraz powszechniejsze. Wśród nich wyróżnić możemy m.in. panseksualizm oraz demiseksualizm. Co ciekawe, istnieje także taka orientacja jak autoseksualizm, a dotyczy coraz większej ilości osób. Zobaczcie, na czym polega i po czym w ogóle poznać, że ktoś jest osobą autoseksualną.

Zobacz także: Jeśli jesteś sapioseksualna, to znaczy, że nie będzie ci łatwo znaleźć partnera. Jak rozpoznać sapioseksualizm?

Autoseksualizm: co to za orientacja seksualna, na czym polega?

Już po samej nazwie można wywnioskować, że autoseksualizm dotyczy przede wszystkim jednej osoby. I właśnie to jest kluczem do rozwiązania tej zagadki.

Jak podaje portal Kobieta.pl, osoba autoseksualna preferuje zaspokajanie własnych potrzeb samemu. Więcej satysfakcji w łóżku przyniesie jej masturbacja, niż przyjemność, którą sprawia jej partner. 

Nie oznacza to jednak, że taka osoba nie może odbywać stosunków seksualnych z innymi ludźmi. Będzie w stanie odczuwać przyjemność z igraszek z każdym, jeżeli tylko będzie mogła jednocześnie samemu zaspokajać swoje potrzeby. 

Autoseksualizm polega bowiem na tym, że dana osoba odczuwa pociąg seksualny do samej siebie. Gdy jest w łóżku, to właśnie swoje potrzeby stawia na pierwszym miejscu. 

Zobacz także: Co charakteryzuje spornoseksualnych mężczyzn? Wzorem są David Beckham i Cristiano Ronaldo

Czy osoba autoseksualna może stworzyć udany związek? 

Czy w związku z tym osoby autoseksualne są skazane na samotność? Nic bardziej mylnego.

Okazuje się, że autoseksualizm nie przeszkadza w stworzeniu udanej relacji. Partner osoby o tej orientacji musi jednak wiedzieć o tym i rozumieć, że tylko w ten sposób jego ukochany jest w stanie osiągnąć ekstazę. 

Warto pamiętać, że jest to orientacja seksualna, która nie ma wpływu na uczucia. Dlatego też osoby autoseksualne jak najbardziej potrzebują udanych relacji i bliskości drugiego człowieka. 

Zobacz także: Jak powinna wyglądać gra wstępna? Dzięki tym wskazówkom wszystko odczujecie bardziej

loader

Niektóre znaki zodiaku są naprawdę ogniste w łóżku! Sprawdź, czy też jesteś na tej liście.

Stylzycia.radiozet.pl/Kobieta.pl