Zamknij

9 złych przyzwyczajeń, które niszczą każdy związek. Nawet najmocniejszy!

06.12.2019 15:14
Para przytula się na tle świątecznych dekoracji
fot. Shutterstock

O każdy związek trzeba dbać. Zwłaszcza o ten długi. Jeżeli widzisz swoją przyszłość z drugą osobą, koniecznie unikaj w waszej relacji tych 9 rzeczy. 

Utrzymanie związku nie jest rzeczą łatwą. Owszem, fajnie jest być zakochanym. Pierwsze zauroczenie jednak zazwyczaj mija szybko i pojawia się rutyna. Pytanie tylko, czy chcemy ją pokonać. Jeżeli nie, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby się rozstać. Jeżeli tak, warto zadbać o naszą relację, inaczej będziemy się w niej tylko męczyć. Żeby tego dokonać, warto wyzbyć się tych przyzwyczajeń, które potrafią zniszczyć każdą relację. Nawet najmocniejszą!

Zobacz także: Tych 6 rzeczy pod żadnym pozorem nie mów swojemu partnerowi!

9 rzeczy, które niszczą związek

Jeżeli wam nie zależy, żadne rady nie pomogą. Jeżeli jednak chcecie zadbać o swój związek, są takie rzeczy, których powinniście unikać.

Tych 9 przyzwyczajeń potrafi zniszczyć każdą, nawet najmocniejszą relację.

1. Nie liczysz się z uczuciami drugiej osoby

W związku zawsze trzeba brać pod wzgląd uczucia drugiej osoby, a niekiedy nawet stawiać je ponad sobą. Unoszenie się honorem to bardzo zły nawyk. A jeszcze gorszym jest podejście egoistyczne do relacji. Stawiając siebie na pierwszym miejscu, nigdy nie zbudujesz trwałego związku.

2. Brak wiedzy na temat potrzeb drugiej połówki

Nie chodzi o to, żeby spełniać każde swoje życzenie. Warto jednak rozmawiać z ukochaną osobą, żeby poznać jej potrzeby. Wychodzenie z założenia, że tylko nasze potrzeby są ważne lub uważanie, że potrzeby partnera są takie same jak nasze, nigdy nie doprowadzi do happy endu. 

3. Wasze drogi zaczynają się rozchodzić i zanika intymność

Mówienie sobie "kocham cię" na prawo i lewo w pewnym momencie może sprawić, że to stwierdzenie przestaje mieć dla nas znaczenie. Zaczynamy się oddalać, przestajemy ukazywać sobie uczucia i mówić o nich. Zaczynamy mieć również dość bliskiego kontaktu z drugą osobą. Niezależnie, czy mowa o zwykłym przytuleniu, czy igraszkach w łóżku.

4. Zaniedbywanie siebie nawzajem

Gdy przestaje nam zależeć na drugiej osobie, z prędkością lawiny nadchodzą tego oznaki. Zaczynamy zaniedbywać partnera, zapominamy o przestrzeganiu obietnic i nieustannie czepiamy się go. W takich warunkach po prostu nie da się funkcjonować, a tym bardziej stworzyć udanej relacji.

Zobacz także: Tych 5 zachowań faceci nie znoszą u kobiet

5. Wytykanie sobie starych przewinień

Często zdarza się tak, że w kłótni wypominamy sobie przewinienia, często nawet z tzw. zamierzchłych czasów. Nie jest to jednak dobry pomysł, jeżeli chcemy mieć udaną relację. Kłótnie od czasu do czasu oczyszczą atmosferę, jednak awantury z wypominaniem staroci zdecydowanie jej nie pomogą.

6. Chowanie urazy

Pozostając w sferze kłótni. W związku nie powinno się chować urazy. Lepiej oczyścić atmosferę i wyjaśnić sobie niektóre rzeczy na bieżąco, niż dusić je w sobie przez dłuższy czas. Gdy skrywamy pretensje do naszego partnera, zdecydowanie nie uda nam się traktować go dobrze na co dzień.

7. Skupienie uwagi na kimś innym

Jedni potrafią w związku uciekać w romans. Inni, przede wszystkim kobiety, całą swoją miłość i uwagę skupiają na dzieciach. Jeszcze inni wybierają spotkania z przyjaciółmi, niż wieczór z ukochaną osobą u boku. Oczywiście nie można trzymać się za rękę 24 godziny na dobę. Warto jednak od czasu do czasu znaleźć chwilę tylko dla siebie.

8. Stres przejmuje kontrolę

Życie nie jest zawsze łatwe i przyjemne. Często pojawiają się stresowe sytuacje. Warto jednak radzić sobie z nimi i wzajemnie się wspierać. Wyładowywanie emocji na drugiej osobie jednak nie wchodzi w grę. Podobnie jak duszenie wszystkich negatywnych emocji w sobie. Trzeba umieć rozmawiać ze sobą o problemach, zwłaszcza w trwałej relacji.

9. Walka o zwycięstwo

Twoje musi być na wierzchu? Nie potrafisz opuścić i zawsze stawiasz się ponad partnerem? Musisz w takim razie wziąć pod uwagę, że wam nie wyjdzie. Żaden człowiek nie zniesie czegoś takiego na dłuższą metę.

Zobacz także: Jakie kobiety najbardziej podobają się mężczyznom? Faceci wytypowali 5 cech

Wierzysz w przeznaczenie? A może szukasz idealnego partnera/partnerki? Koniecznie weź udział w naszym quizie i sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia.

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]
Rozwiąż quiz

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!

Znaki zodiaku: dopasowanie miłosne [QUIZ]

W którym kwartale wypada data twoich urodzin?