Zamknij

Masz wrażenie, że ty i twój partner do siebie nie pasujecie? 7 oznak, że faktycznie tak jest

15.07.2020 12:06
Para młodych ludzi siedzi w samochodzie blisko siebie, ale zastanawiają się nad czymś
fot. Shutterstock

Zastanawiasz się, czy ty i twój partner jesteście dobrani? 7 znaków, że w rzeczywistości do siebie nie pasujecie.

Czasami, nawet w najlepszej relacji, mogą nadejść wątpliwości - czy na pewno jesteśmy dobrze dobrani. Nie ma w tym nic złego. Warto jednak wtedy zastanowić się nad tym, skąd takie przemyślenia i... zrobić rachunek sumienia. Przeanalizuj wszystkie za i przeciw, a także cechy osobowości twoje i twojego partnera. A my spróbujemy ci w tym pomóc. Oto znaki, które mogą ci pokazać, że w rzeczywistości do siebie nie pasujecie. Jeżeli zdasz sobie z nich sprawę, faktycznie nie jesteście dobraną parą.

Zobacz także: 9 znaków, że ten facet złamie ci serce. Jego po prostu nie da się zmienić

7 znaków, że nie pasujecie do siebie. Czy jesteście dobraną parą?

Pamiętajcie, że w dobrej relacji wszystko da się przepracować. Dlatego też nie warto od razu przekreślać długiej połówki. Jeżeli jednak w waszym związku pojawiają się te znaki, może być wam trudno pozostać razem. 

Portal "Your Tango" przedstawił znaki, które mogą świadczyć o tym, że do siebie nie pasujecie. 

1. Nie dbacie o swoje potrzeby

Związek polega na dbaniu nie tylko o siebie, ale też o tę drugą osobę. Jeżeli w waszej relacji brakuje troski o wasze potrzeby nawzajem, nie będziecie w stanie utrzymać dobrych kontaktów. Cały ten związek będzie bowiem oparty na egoizmie. 

2. Macie różne priorytety

Ty chcesz mieszkać w Polsce, a twój partner za granicą? Ty chcesz mieć dwójkę dzieci, a on nie wyobraża sobie siebie w roli ojca? A może ty marzysz o domku pod miastem, a on mieszkaniu w centrum? To nie są kwestie typu wolę gruszki lub banany. W tych kwestiach znajdziecie porozumienie, albo nigdy się nie dogadacie. 

3. Partner kontroluje cię, ale o ciebie nie dba

Łatwo jest kontrolować drugą osobę i ją oceniać, a następnie rozliczać z pewnych rzeczy. O wiele trudniej jest komuś pomóc i zadbać o jego potrzeby. Jeżeli pod tym względem nie możecie na siebie liczyć, ta relacja nie będzie udana. 

4. Macie inne podejście do pieniędzy

Mówi się, że pieniądze w życiu nie są najważniejsze, ale nie oszukujmy się - to właśnie one są najpopularniejszym źródłem konfliktów międzyludzkich. Potrafią popsuć niejedną relację, w tym nawet najlepsze związki. Warto zatem dojść do porozumienia w tej sprawie. 

5. Nie przyznajecie się, gdy popełniacie błędy

Każdy człowiek popełnia błędy, jednak dojrzałość polega na tym, żeby się na nich uczyć i przede wszystkim przyznawać się do nich. Komu macie przyznać się do tego, że zrobiliście coś nie tak, jeżeli nie osobie, której powinniście ufać i darzyć ją wyjątkowym uczuciem? No właśnie...

6. Nie spędzacie ze sobą czasu

Nie chodzi o to, żeby spędzać ze sobą każdą wolną chwilę - wręcz przeciwnie. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy przypadkiem nie zaczęliście już unikać spędzania razem czasu. Każdy związek wymaga poświęcania sobie czasu. Inaczej, jaki jest sens bycia z kimś?

7. Nie umiecie ze sobą rozmawiać

Spędzanie czasu razem to jedno, ale ważne są też rozmowy. Nie tylko o uczuciach, nawet takie błahe. Jeżeli jednak każda kolejna kończy się kłótnią lub po prostu zaczęliście ich unikać - ten związek nie ma przyszłości. 

Zobacz także: 5 oznak, że twój partner ma dość związku. Rozpoznasz je po jego... koncie na Facebooku!

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!