Zamknij

Robisz te rzeczy w związku? Współczujemy twojemu partnerowi

13.11.2020 12:17

Robisz którąś z tych rzeczy w swoim związku? To znaczy, że jesteś toksycznym partnerem. Lepiej nad sobą popracuj.

Toksyczna partnerka dyskutuje na spotkaniu ze swoim ukochanym
fot. Shutterstock

Co sprawia, że jeden związek jest bardziej udany od innego? Przede wszystkim nastawienie samych partnerów, a także ich wzajemne podejście do siebie. Jeżeli któryś z nich nie potrafi być w związku lub jest bardzo zaborczy, ta relacja z góry jest skazana na porażkę. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę ze swoich przewinień. My mamy dla was jednak pewną ściągawkę. Zobaczcie sami, jakie są oznaki tego, że ktoś jest toksycznym partnerem. Jeżeli robisz którąś z tych 7 rzeczy, naprawdę współczujemy twojemu ukochanemu. Lepiej się nad sobą zastanów.

Zobacz także: Toksyczny związek ma niebezpieczny wpływ na twoje zdrowie! 3 groźne symptomy

7 oznak, że jesteś toksycznym partnerem. Lepiej nad tym popracuj

Twoje związki są z góry skazane na porażkę i nie wiesz dlaczego? A może już długo jesteś w jakiejś relacji i masz wrażenie, jakby cały czas było coś nie tak? Zastanów się nad sobą, może to właśnie w tobie tkwi problem.

Oczywiście zazwyczaj jest tak, że prawda leży pośrodku. Nie dotyczy to jednak toksycznych relacji, gdzie jeden z partnerów zachowuje się karygodnie, często nie zdając sobie z tego sprawy.

Portal Yourtango.com podaje 7 zachowań, które są charakterystyczne dla toksycznych partnerów. Jeżeli zauważasz je u siebie, lepiej zacznij nad sobą pracować.

1. Nieustannie krytykujesz swojego partnera

Cały czas coś ci przeszkadza w partnerze i próbujesz to zmieniać? Nie da się nikogo zmienić w całości. Jeżeli totalnie nie pasuje ci jego usposobienie, może warto zastanowić się nad rozstaniem, zamiast psuć sobie i jemu nerwy? To, wbrew pozorom, będzie korzystniejsze dla was obojga.

2. Izolujesz partnera od jego bliskich

Nie może być tak, że zabraniasz mu spotykać się z rodziną i przyjaciółmi. Wielu z was zapewne teraz stwierdzi, że nie zabrania, tylko ogranicza. To też nie jest fair. On sam powinien decydować o tym, kiedy ma potrzebę kontaktów ze swoimi bliskimi i to jest jak najbardziej w porządku, jeżeli tylko nie stawia ich ponad tobą. 

3. Szantażujesz go emocjonalnie

Dramatyczne sceny i wykrzykiwania o rozstaniu są niesamowite, ale w telenowelach. W prawdziwym życiu grożenie rozstaniem lub zrobieniem sobie krzywdy z jakiegoś powodu nie jest w porządku i potrafi doprowadzić do tak skrajnych emocji, że później trudno będzie wam normalnie funkcjonować, a już na pewno o tym zapomnieć. 

4. Wyznajesz zasadę "coś za coś"

Oczywiście, jeżeli twój partner może sobie na coś pozwolić, to ty też. Funkcjonowanie na zasadzie "coś za coś" jest jednak szkodliwe dla waszej relacji i po prostu nie ma sensu. Naprawdę uważasz, że jeżeli on kupił sobie telefon, to ty od razu też musisz, chociaż wymieniałaś swój pół roku temu? Zacznij myśleć o waszym związku na zasadzie czegoś naturalnego, a nie transakcji wymiennej. 

5. Wpędzasz partnera w poczucie winy

Niektórzy ludzie nie są w stanie przyznać się do błędu i za każdym razem będą robić wszystko, żeby zrzucić winę na drugą osobę. W związku nie możesz jednak robić tego w kółko, bo w pewnym momencie on tego nie wytrzyma. A jeżeli ty nie czujesz się z tego powodu winny, może czas najwyższy w końcu włączyć uczucia? Inaczej ten związek nie ma sensu. 

6. Jesteś zazdrosny i zaborczy

Zazdrość w związku nie jest złą rzeczą, o ile nie zaczynasz być chorobliwie zazdrosny i zaborczy. Związek opiera się na partnerstwie i nie możesz ukochanej osoby przywiązać do kaloryfera. Każdy z nas pracuje, spotyka się z różnymi ludźmi, tymi atrakcyjnymi również - to normalne, że będą nam się podobać, a my im. Jeżeli twój partner może komuś wpaść w oko, to powinno ci schlebiać. Zaufaj mu - na tym powinien być oparty wasz związek. 

7. Ograniczasz jego przestrzeń i czas

Nieustannie potrzebujesz jego atencji i każdą chwilę chcesz z nim spędzać? To na dłuższą metę będzie uciążliwe dla was obojga. Dajcie sobie przestrzeń i pozwólcie na spędzanie czasu wolnego też osobno. Rozwijajcie swoje pasje, a potem wymieniajcie się doświadczeniami. Dzięki temu wasz związek będzie funkcjonował prawidłowo. 

Zobacz także: Dlaczego mężczyźni zdradzają? To może cię zaskoczyć! 

loader

Mężczyźni wskazali ubrania, które ich zdaniem nie pasują do żadnej damskiej stylizacji. Zobaczcie, o jakie elementy garderoby chodzi!