Zamknij

O czym marzymy w łóżku? Wyróżniono 7 najpopularniejszych fantazji

11.07.2018 15:14
O czym marzymy w łóżku? Wyróżniono 7 najpopularniejszych fantazji
fot. shutterstock.com

W badaniach wzięło udział ponad 4 tysiące osób. Wielu zaskakiwało nawet naukowców. 

Podobno aż 88% mężczyzn i 77% kobiet ma fantazje seksualne. Jakie? Sprawdził to amerykański psycholog Justin Lehmiller. Według niego takich erotycznych bzików jest 7.

Zobacz także: Rzeczy, o których lepiej nie rozmawiać z partnerem 

Jak poinformował „The Times”, w badaniu „Powiedz mi, czego pragniesz” wzięło udział 4175 osób. Każda z nich wypełniła obszerną, składającą się z 350 pytań, ankietę. Dr Lehmiller wszystkie dokładnie przestudiował, choć, jak sam przyznaje, czasem ze zdziwieniem unosił brew. Trudno mu się dziwić, bo czy fantazjowanie o pępkach, pachach, samochodach czy brudzie można uznać za pospolite?

Pomijając te nieoczywistości, badaczowi udało się wyróżnić 7 najczęstszych fantazji i stworzyć ranking rzeczy, których większość z ankietowanych chciałaby spróbować w zaciszu alkowy.

Zobacz także: Niektóre sekrety lepiej zachować dla siebie. O tym nie powinno się informować drugiej połówki

Pierwszą z nich jest… trójkąt. Na taką opcję chętnie zdecydowałoby się aż 89% ankietowanych. Drugą fantazją jest BDSM, co może być zasługą popularności Christiana Greya i jego „50 twarzy”. W końcu również sprzedaż atrybutów do dominacji i BDSM wzrosła prawie trzykrotnie od czasu premiery pierwszej powieści z serii. Potwierdzają to też badania Lehmillera,bo na tego rodzaju seks postawiło aż 65% z ponad 4 tysięcy ankietowanych.  

Zobacz także: Fantazje erotyczne Polek 

Kolejne fantazje, do których przyznali się badani, to urozmaicenia i wyjście z rutyny, zostanie przyłapanym na zbliżeniu w miejscu publicznym, dzielenie się i podglądanie partnera z kimś innym oraz seks z osobą tej samej płci. Na tę ostatnią opcję przystałoby aż 59% heteroseksualnych kobiet. Wśród mężczyzn zdecydowanych byłoby mniej, bo tylko 26%. Co trzeci z nich zdradził jednak, że fantazjuje o zbliżeniu z… transseksualistą.

Zobacz także: Nie tylko mężczyźni mają fantazje seksualne! O jakim seksie marzą Polki?

Zagłosuj

Jakie jest, Waszym zdaniem, dobre miejsce na pierwszą randkę?

Liczba głosów: