Zamknij

Tych 6 rzeczy pod żadnym pozorem nie mów swojemu partnerowi!

04.12.2019
Aktualizacja: 17.12.2019 12:24
Para siedzi na łóżku i przytula się. Dziewczyna w szarym swetrze, a chłopak w białej koszuli.
fot. Shutterstock

Szczerość w związku nie zawsze popłaca. Są takie rzeczy, których po prostu nie powinno się mówić partnerowi. Zebraliśmy te najważniejsze.

Szczerość w związku jest oczywiście niezwykle istotną rzeczą. Zdecydowanie powinniśmy sobie mówić o wszystkim, co dotyczy bezpośrednio naszej relacji. Są jednak takie tematy, które po prostu mogą nam ją popsuć. Byłe związki, rzeczy, które sprawią przykrość ukochanej osobie i również wiele innych kwestii - to tematy, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego podpowiadamy wam 6 rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinnyście mówić ukochanym.

Zobacz także: Oto najlepsza pora na seks. Badacze podali dokładną datę i godzinę

Tych 6 rzeczy nigdy nie mów partnerowi! 

Czasami zdarza się, że nasz partner zaczyna się interesować rzeczami, które bywają dla nas krępujące. Często wówczas zdarza się tak, że stajemy przed wyborem - zataić coś, czy zmusić się do szczerości? Okazuje się natomiast, że szczerość nie zawsze popłaca i może przynieść więcej szkody niż pożytku. 

Oto 6 rzeczy, o których lepiej nie rozmawiać z partnerem. Nawet, jeżeli on dopytuje. 

1. Ile razy byłeś zakochany?

Miłość jest najbardziej osobistym z uczuć. Oczywiste jest to, że nasz partner może być zainteresowany naszymi emocjami, nawet tymi sprzed związku. Lepiej jednak, żeby myślał, że tylko jego darzymy tym wyjątkowym uczuciem. Choć oczywiste jest to, że jeżeli wcześniej byliśmy w związku, również mogliśmy być w kimś zakochani. 

2. Z iloma osobami spałeś?

To pytanie często pojawia się w związku. Zwłaszcza na początku. I jest jednym z tych, na które nikt z nas nie lubi odpowiadać. Warto z takiej sytuacji znaleźć dyplomatyczne wyjście. Szczera odpowiedź może sprawić, że partner zacznie się do nas porównywać i może poczuć się zakłopotany, niezależnie od tego, czy miał więcej partnerów, czy mniej. 

3. Jakie miałeś doświadczenia seksualne?

Ilość partnerów seksualnych to jedno, ale doświadczenia to coś zupełnie innego. Porównywanie kochanków nigdy nikomu nie wychodzi na dobre. Niezależnie od tego, czy twój obecny partner jest gorszy, czy lepszy w łóżku - najlepiej, żebyś zachowała to dla siebie. 

4. Dlaczego twoje poprzednie relacje się rozpadły?

Nie ma się co oszukiwać - związek psuje się zazwyczaj z dwóch stron. Niezależnie od tego, kto ostatecznie zawinił w relacji, jeżeli nie wyszło, znaczy, że nie byliście sobie pisani i po prostu nie potrafiliście się dogadać. Nie ma sensu w nowym związku opowiadać o tym balaście. Zwłaszcza, że przyznając się do pewnych rzeczy, będziemy skazani na to, że nowy partner zacznie doszukiwać się w nas wad. 

5. Nie zdradzaj mu jego wad

Łatwo jest obniżyć poczucie wartości drugiej osoby. Staraj się zatem nie krytykować ukochanego za wszystko, począwszy od wyglądu, skończywszy na cechach charakteru. Oczywiście, w związku trzeba iść na kompromisy i nigdy nie jest tak, że druga osoba będzie nam odpowiadała w 100 procentach. Zastanów się jednak dwa razy, zanim skrytykujesz partnera. Być może nieustanne doszukiwanie się jego wad sprawi, że w pewnym momencie on postanowi znaleźć osobę, która zaakceptuje go takiego, jakim jest.

6. Jakie są tajemnice twoich przyjaciół?

Przyjaciele nam ufają. Jeżeli zatem powierzają nam swoje tajemnice, powinny być one u nas bezpieczne. Nawet, jeżeli my też ufamy naszemu partnerowi, nie warto zdradzać mu sekretów innych. I nawet, jeżeli jesteśmy pewni, że chcemy być razem na zawsze, warto kierować się w takich chwilach zasadą, facet może być na chwilę, przyjaciele są na całe życie.

Zobacz także: Te znaki zodiaku nie nadają się do małżeństwa! Są skazane na rozwód

Myślisz, że o seksie wiesz wszystko i nic, co związane jest z tym tematem, nie jest dla ciebie tajemnicą? Skoro twoja odpowiedź brzmi tak, to koniecznie sprawdź swoją wiedzę w naszym QUIZIE!

Co wiesz o seksie?
Rozwiąż quiz

Co wiesz o seksie? Quiz tylko dla dorosłych!

Co wiesz o seksie?

Przeciętny członek Polaka we wzwodzie ma długość: