Zamknij

Zachowujesz się w ten sposób? To szybko doprowadzi do zdrady

31.10.2018 15:20
Kobieta i mężczyzna w uścisku
fot. Shutterstock

Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. 

Stworzenie szczęśliwego związku wymaga od partnerów wielu wyrzeczeń, wysiłków, ale przede wszystkim miłości. Choć brzmi to nieco przerażająco, kiedy spotkamy odpowiednią osobę, jesteśmy w stanie zrobić dla niej naprawdę wiele. Wszystko, co kiedyś wydawało się wyjątkowym poświęceniem, staje się przyjemnością, albo przynajmniej nie przynosi nam takiego trudu.

Niestety pewne zachowania, które możemy dostrzec u partnera, partnerki lub u siebie, nieuchronnie prowadzą do rozpadu związku spowodowanego zdradą. Jeśli zauważysz u siebie te 4 symptomy, wiedz, że zdrada to tylko kwestia czasu. 

Znaki świadczące o zbliżającej się zdradzie

1. Często marudzisz

Wiecznie wszystko ci nie odpowiada. Narzekasz nie tylko na otaczający cię świat, ale także na partnera lub partnerkę. Choćby wszystko było idealnie, zawsze znajdziesz jakieś małe niedociągnięcie, przez które wszystkie inne wysiłki przestają się liczyć. Ciągłe powtarzanie, że coś jest nie tak, sprawia, że zaczynasz w związku czuć się nieszczęśliwym. A to prosta droga do poszukania lepszego rozwiązania. 

2. Wciąż ryzykujesz

Nie chodzi o to, że lubisz czasem pójść do kasyna lub postawić na coś większą sumę pieniędzy. Igrasz z ogniem w kontaktach z innymi ludźmi, a normalność w związku traktujesz jak przeciwnika. Uwielbiasz, kiedy coś się dzieje i jest emocjonująco. Takie zachowanie cechuje przede wszystkim ludzi niewiernych i skłonnych do skoków w bok.

3. Masz przed partnerem/partnerką tajemnice

Jeśli coś wydarzy się w twoim życiu, nie potrzebujesz mówić o tym partnerowi. Im mniej wie, tym lepiej dla ciebie. Dotyczy to również uczuć, które skrzętnie przed nim ukrywasz. Nie mówisz o swoich pragnieniach, więc on nigdy się nie dowie, jak spełnić choć jedno z nich. Tym sposobem wasz związek z każdym tygodniem będzie coraz bardziej nieszczęśliwy. Według badań przeprowadzonych przez Ashley Madison, zdradzamy przede wszystkim dlatego, że chcemy czuć się pożądani i szukamy nowości w sferze seksualnej. Brak komunikacji w związku nie może zakończyć się "happy endem".

4. Kochasz "niewinne" kłamstewka

W każdym związku funkcjonują "małe kłamstewka". Czasem wypowiadamy je, ponieważ nie chcemy zrobić ukochanej osobie przykrości. Nie ma w tym nic złego. Jeśli jednak "niewinne kłamstewka" to dla was proza, która zaczyna przenosić się na najbardziej przyziemne kwestie, macie problem. Według badań opublikowanych w Journal of Language and Social Psychology, osoby które zdradzają, częściej sięgają po "małe" kłamstwa. 

Zauważyliście takie zachowania u siebie lub partnera?

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Zagłosuj

Czy mogłabyś/mógłbyś wybaczyć zdradę partnerowi?

Liczba głosów:

Zdradę można wykryć na wiele różnych sposobów. Teraz powstał kolejny z nich, który może mocno zaskoczyć: