Zamknij

3 rzeczy, o które trzeba zapytać partnera przed ślubem. To sposób na udane małżeństwo

Dorota Iglikowska
25.05.2017 16:22
3 rzeczy, o które trzeba zapytać partnera przed ślubem
fot. Flickr.com

Internauci wytypowali trzy kwestie, które trzeba poruszyć przed ślubem. Ma to zagwarantować szczęście w małżeństwie. 

Podobno kluczem do trwałego i szczęśliwego małżeństwa jest dobre poznanie partnera przed ślubem. Co to znaczy "dobrze poznać partnera przed ślubem"? Z pomocą przychodzą niezawodni internauci. Portal Independent.co.uk zebrał wypowiedzi użytkowników Reddita, którzy opisywali swoje doświadczenia. Ich zdaniem, zanim zdecydujemy się powiedzieć "tak" swojemu wybrankowi, niezbędnym jest rozmowa na trzy tematy. Są to: dzieci, finanse i kariera.

Wymienione przez nich problematyczne tematy są ze sobą (w oczywisty sposób) powiązane. Jeśli, na przykład, któreś z rodziców będzie chciało po przyjściu na świat dziecka zostać w domu i zająć się jego wychowaniem, koniecznie trzeba taki plan zakomunikować dużo wcześniej.

Moja narzeczona zarabia 2 razy więcej ode mnie, ale powiedziała, że chce poświęcić się jego wychowaniu do momentu, kiedy skończy 10-12 lat. Martwię się, czy będę w stanie zapracować na całą rodzinę, tak, by utrzymać dotychczasowy poziom życia - napisał jeden z internautów.

large

Pieniądze to nie wszystko?

Jeśli o finanse chodzi, internauci radzą, by spytać wybranka serca o ewentualne długi. Warto też dowiedzieć się, jaki ma "styl zarządzania pieniędzmi". Czy ma oszczędności? Czy woli płacić za wszystko gotówką, czy lubi mieć w portfelu kilka kart kredytowych? Nie są to być może najbardziej romantyczne tematy do rozmów na randkach, ale zdaniem internautów, konieczne do przeprowadzenia. 

Małżeństwo tak naprawdę jest sztuką wypracowywania miliona kompromisów. Tematy, których poruszenie nigdy nie przyszłoby ci do głowy, wrócą do was za parę lat. Życie czasami brutalnie kopnie was w brzuch. Trzeba być na to gotowym - radzi internauta z 23-letnim stażem małżeńskim. 

Gdzie w tym wszystkim miejsca na miłość? Ten sam doświadczony małżonek uspokaja, że to ona jest najważniejsza, bo dzięki niej możemy dojść do kompromisu w tych problematycznych kwestiach i przetrwać gorsze czasy.

Najważniejsze pytanie brzmi: czy mnie kochasz? Czy mnie szanujesz? Czy będziesz przy mnie w potrzebie? Czy mogę na ciebie liczyć? Czy będziemy wspólnie podejmować decyzje, czy będziesz podejmować je za mnie - wylicza.

Zgadzacie się z listą "dzieci, finanse, kariera"? Dopisalibyście do niej coś jeszcze?

tumblr_nqq92c32Kr1rc81e5o1_500
Zagłosuj

Czego brakuje Wam w liście internautów?

Liczba głosów: