Zamknij

2,8 tys. godzin spędzamy z partnerem w sypialni. To tylko 0,45 procent naszego życia

Agnieszka Moczyróg
21.02.2017 11:20
Kobieta i mężczyzna w łóżku
fot. East News

Wyniki badań rzucają nowe światło na nasze życie seksualne. 

Z pewnością choć raz każdy z nas zastanawiał się, jak często powinniśmy uprawiać seks. I kiedy nasi znajomi przechwalali się, że intymnym igraszkom oddają się każdego dnia, w duchu wielu z nas im zazdrościło. Okazuje się, że niepotrzebnie. Ba! Zapewnienia znajomych śmiało można włożyć między bajki. Jak się okazuje, tylko 3 procent aktywnych seksualnie, uprawia seks codziennie. 

Naukowcy już od lat bombardują nas informacjami, jak się kochać, jak często i jak długo, żeby pozostać w szczęśliwym, udanym związku. W 2008 roku amerykańscy i kanadyjscy uczeni stwierdzili, że idealny kochanek powinien zmieścić się między trzeba a siedmioma minutami, bo dwie minuty to zdecydowanie zbyt krótko. Z kolei, najbardziej doświadczony i najbardziej namiętny kochanek "wyrobi się" w niecałe trzynaście minut.

Tym razem postanowiono sprawdzić nie jak długo się kochamy, ale jak często i ile właściwie czasu "tracimy" oddając się miłosnym uniesieniom. Wyzwanie podjęła firma Mintel, która na co dzień zajmuje się dostarczaniem badań rynkowych.  Specjaliści zapytali dwa tysiące Brytyjczyków, zarówno kobiety jak i mężczyzn, o ich życie seksualne. 

Seks każdego dnia to naprawdę rzadkość

Seks każdego dnia to naprawdę rzadkość 

‧ fot. East News

Wnioski? Dość zaskakujące

Poza już wcześniej wspomnianym, że jedynie 3 procent badanych Brytyjczyków uprawia seks każdego dnia, okazuje się, że tylko jedna osoba na pięć uprawia stosunek płciowy kilka razy w tygodniu. Co więcej, jak podaje Indy100.com, przyjmując, że aktywni seksualnie jesteśmy w wieku od 16. do 60. roku życia, uprawiać seks będziemy… 5778 razy. A to z kolei daje nam 2,8 tysięcy godzin, czyli około 0,45 procent całego naszego życia. 

Jak widać, przekonanie, że ludzie pozostający w szczęśliwych związkach uprawiają seks codziennie, to mit. Seks najlepiej uprawiać tak często i w taki sposób, jak nam się żywnie podoba. Tylko wtedy, wydaje się, będziemy mogli mówić o prawdziwym szczęściu.