Zamknij

Zaproszenia na komunię - jakie wybrać i kiedy wręczyć?

05.04.2018
Aktualizacja: 26.02.2019 14:21
Zaproszenia komunijne
fot. Fotolia.pl

Zaproszenia komunijne na tak ważną uroczystość jak Komunia muszą być odpowiednio wcześniej przygotowane i wręczone. Zastanawiasz się od czego zacząć i co powinno się znaleźć na zaproszeniach komunijnych? Kiedy wręczać? Na te i inne pytania odpowiadamy w artykule. Sprawdź!

Zaproszenia na komunie wręczamy zazwyczaj osobom najbliższym (dziadkowie, rodzice chrzestni, wujkowie, ciotki itp.), aby wspólnie z dzieckiem celebrowały to niezwykłe wydarzenie, jakim jest Pierwsza Komunia Święta. Jeśli już znacie datę Komunii i miejsce, w którym zorganizujecie uroczysty obiad - warto zastanowić się nad zaproszeniami komunijnymi. Żeby goście czuli się wyjątkowo, zaproszenia na komunię powinny być przede wszystkim dopasowane do okazji i starannie wykonane.

Zobacz także: Sprawdź, jakie są najpiękniejsze dekoracje komunijne domu oraz stołu!

Zaproszenia komunijne: jakie wybrać?

Zaproszenia na komunię powinny przede wszystkim pasować do okazji. Szeroka oferta zaproszeń komunijnych proponuje wiele wariantów - zazwyczaj wszystkie posiadają motyw komunijny. Pamiętaj, żeby zaproszenia były starannie wykonane, schludne i miłe dla oka. Nie wypada gościom komunijnym wręczyć zaproszenia krzywo wyciętego lub brudnego. Ważne, żeby zaproszenia na komunię były czytelne. Lepiej zainwestować też w gruby papier zwłaszcza, jeśli zaproszenia będą wysyłane pocztą.

Zobacz także: Pierwsza Komunia Święta: 17 pomysłów na życzenia komunijne

Zaproszenia komunijne: jakie informacje umieścić?

Pisząc treść zaproszenia koniecznie musisz pamiętać żeby zawrzeć  takie informacje:

  1. Kto zaprasza - czyli imię i nazwisko dziecka. Tu oczywiście można dodać informację, że dziecko zaprasza razem z rodzicami.
  2. Kto jest zapraszany - czyli imię i nazwisko gościa.
  3. Na co zapraszamy - koniecznie w zaproszeniu trzeba zawrzeć informację, czy zapraszamy tylko na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w Kościele, czy także na uroczysty obiad.
  4. Gdzie odbędzie się komunia i uroczysty obiad - tu powinna znaleźć się pełna nazwa Kościoła z adresem i informacja o miejscu uroczystego obiadu.
  5. Kiedy - tu koniecznie podaj datę Pierwszej Komunii Świętej.
  6. Potwierdzenie obecności - nie jest to informacja konieczna. Jeśli jednak chcesz znać konkretną liczbę gości - dodaj prośbę o potwierdzenie obecności do konkretnej daty. Nie zapomnij podać numeru telefonu, na który goście mają zgłaszać swoją obecność.
shutterstock_74972437

Zobacz także: Fryzury komunijne - TOP 6 upięć dla dziewczynki

Zaproszenia komunijne: kiedy wręczyć?

  • Wręczanie i informowanie o uroczystości Pierwszej Komunii Świętej zależy od stosunków i relacji w rodzinie. Jeśli znasz już datę Komunii, możesz poinformować o niej najbliższe osoby, żeby nic nie planowały na ten dzień. Oficjalne zaproszenia można wręczyć około 4-6 tygodni przed ceremonią. Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się wysyłać zaproszenia pocztą, zrób to odpowiednio wcześniej. W razie, gdyby zaproszenie komunijne nie doszło - masz czas wysłać kolejne.
Zagłosuj

Jaki prezent otrzymaliście na Pierwszą Komunię Świętą?

Liczba głosów:

To najpiękniejsze torty, jakie dzisiaj zobaczycie. Zainspiruj się naszymi propozycjami!