Założyła swoją suknię ślubną na ślub brata. Takiej reakcji się nie spodziewała

Katarzyna Leszczyńska
02.03.2022 13:18

Nie powinno się zakładać białych sukienek na czyjeś wesele - chyba że para młoda zdecyduje inaczej. Gorzej, jeśli w ostatniej chwili zmieni zdanie.

Założyła swoją suknię ślubną na ślub brata. Takiej reakcji się nie spodziewała
fot. Shutterstock

Biel na ślubach zarezerwowana jest z reguły dla panny młodej. Dlatego też kobietom odradza się wybór sukienek na wesele w takim kolorze. Czasami jednak to właśnie para młoda prosi swoich gości, żeby w tym dniu ubrali się na biało. Tak też było w przypadku tych narzeczonych. Właśnie dlatego siostra pana młodego postanowiła założyć na wesele... swoją suknię ślubną. To skończyło się popsuciem rodzinnych relacji.

Zobacz także: Mama pana młodego założyła białą suknię na wesele. Potem obraziła się na pannę młodą

Założyła swoją suknię ślubną na ślub brata

Portal thesun.co.uk opisał historię internautki, która podzieliła się z innymi kłopotliwą sytuacją, w jakiej się znalazła. Opowiedziała o niej na forum reddit.com.

Wesele jej brata miało motyw zimowej krainy czarów. Dlatego goście zostali poproszeni o kreacje w kolorze białym, jasnoniebieskim lub srebrnym. Żeby wpasować się w baśniowy klimat, siostra pana młodego postanowiła założyć... własną suknię ślubną. 

To dość kontrowersyjna decyzja, jednak usprawiedliwia ją fakt, że na ten pomysł wpadli sami nowożeńcy. Kobieta szczerze porozmawiała o tym z nimi.

Zjadłam z nimi kolację na kilka miesięcy przed ślubem, a mój brat zasugerował, żebym założyła własną suknię ślubną (biało-srebrną). (...) Panna młoda też się zgodziła, ponieważ inni i tak będą ubrani na biało - pisze internautka.

Okazuje się, że w dniu wesela para młoda zmieniła zdanie. 

Zobacz także: Panny młode dawniej nie nosiły białych sukien. Dopiero ona zmieniła tę tradycję

Pozwolili jej przyjść na ślub w sukni ślubnej. Potem się obrazili

Siostra pana młodego przyszła na jego wesele w swojej sukni ślubnej. Inni goście byli zachwyceni tym, jak wygląda. I choć wydawało jej się, że wszystko jest w porządku, panna młoda przestała się do niej odzywać. 

Kiedy poszłam dowiedzieć się, co się stało, jego żona była bardzo zła, że mam na sobie suknię ślubną, i że zrujnowałam jej wielki dzień, a jedyną osobą, która powinna być w sukni ślubnej na weselu, jest panna młoda - pisze internautka.

Kobieta bardzo przejęła się tą sytuacją. Internauci jednak stają po jej stronie.

Ona jest po prostu zazdrosna. 
 
Gdy zgodziła się na suknię, straciła prawo do obrażania się. 
 
Wiele kobiet chce uwagi... Aż mi jej szkoda - portal thesun.co.uk cytuje opinie internautów.

A co wy sądzicie o tej sytuacji? 

Zobacz także: Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

loader
Lily Collins w białej asymetrycznej sukni na czerwonym dywanie podczas MET Gali 2019
10 Zobacz galerię
fot. Gilbert Flores /Broadimage/Broad Image/East News

Źródło: thesun.co.uk