Zamknij

Powiedziała partnerowi, że chce zrobić wesele bez dzieci. Reakcja ją zaskoczyła

29.11.2022 14:00

Wiola i Robert świadomie zrezygnowali z zapraszania dzieci na swoje wesele. Woleli skupić się na zabawie. Wypowiedź pana młodego na ten temat jest rozbrajająco szczera.

Ślub
fot. Shutterstock

Moda weselna nieustannie się zmienia. W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o weselach bez dzieci, na które państwo młodzi zapraszają jedynie dorosłych. Temat wzbudza tak duże kontrowersje, że nawet przyszli małżonkowie wstydzą się o nim rozmawiać. Jedna z czytelniczek serwisu edziecko.pl podzieliła się swoją historią. Gdy zasugerowała partnerowi pomysł, by zorganizować wesele bez najmłodszych, była bardzo zaskoczona jego reakcją.

Zobacz także: W trakcie pierwszego tańca na parkiecie pojawiły się dzieci. Reakcja pary młodej może zaskakiwać

Powiedziała partnerowi, że chce zrobić wesele bez dzieci. Reakcja ją zaskoczyła

Jest wiele powodów, dla których pary decydują się na wesela bez dzieci. Niektórzy chcą zorganizować zabawę tylko dla dorosłych, a inni chcą po prostu zaoszczędzić pieniądze. Kiedy jednak poruszają ten temat w towarzystwie rodziny czy znajomych, często narażają się na miażdżącą krytykę. Wielu ludzi nie potrafi zrozumieć, jak można wpaść na taki pomysł. Uważają wykluczanie dzieci za obraźliwe.

Wiele par młodych decyduje się jednak na taki krok, by wydać mniejszą sumę. Jak podaje edziecko.pl, cena za talerzyk dla pociechy to najczęściej 50 proc. ceny podstawowej. Oprócz tego wesele bez dzieci przebiega często spokojniej, bo nie biegają po całej sali i nie krzyczą.

Wiola wiedziała więc od początku, że nie chciałaby zapraszać dzieci. Domyślała się jednak, jak bardzo rozczarowani będą tym jej rodzice. Mimo to po przemyśleniu sprawy zagadnęła w tej sprawie przyszłego męża.

Pomyślałam, że przecież spędzę z tym mężczyzną całe życie. Dlaczego mam mu nie powiedzieć o tak błahej sprawie? To nie jest jeszcze przesądzone, a jedynie na etapie planowania. Stwierdziłam, że nie ma co się kryć. Oj, jaka byłam zdziwiona, kiedy powiedział, że to wcale nie taka głupia myśl - powiedziała kobieta.

Wesele bez dzieci się bardziej opłaca? Pan młody woli zapłacić za barmana

Przyszły mąż Wioli, Robert, nie zastanawiał się zbyt długo. Choć obecność czyichś pociech na weselu wcale by mu nie przeszkadzała, jego zdaniem wesele bez dzieci to spora oszczędność. Mężczyzna woli przeznaczyć pieniądze na coś innego.

Wolę wziąć barmana, niż płacić za maluchy. Przecież za talerzyk musimy zapłacić aż 150 złotych. Dzieci będziemy mieć koło trzydziestu. To ogromne koszta - wyznał mężczyzna.

Też tak uważacie?

Zobacz także: Ta para jest ze sobą dwa lata i jeszcze nigdy się nie całowała. Teraz zdradziła dlaczego

loader