Zamknij

Winietki na stół weselny – jakie wybrać i czym się kierować?

18.04.2019
Aktualizacja: 18.04.2019 12:05

Przygotowanie stołów weselnych nie jest wcale łatwym zadaniem i bywa czasochłonne. Najważniejsze to podjąć decyzję, w jakim stylu chcemy urządzić wesele. Jak wybrać wninietki na weselny stół?

Dekoracja stołu weselnego
fot. Shutterstock

Weselne stoły są bardzo przemyślane i coraz częściej pojawiają się na nich winietki ślubne. Ich obecność jest dużym ułatwieniem dla gości, którzy bez problemu odnajdą swoje miejsce, ale również dla wynajętej obsługi.

Winietki są nie tylko praktyczne, dodają klimatu weselnym stołom i niekiedy są prawdziwymi dziełami sztuki. Warto pamiętać, że umieszczenie gości powinno być również przemyślane tak, żeby każdy czuł się komfortowo.

Nic dziwnego, że wybór miejsc dla gości zajmuje parze młodej bardzo dużo czasu.

Winietki ślubne – czym się kierować przy wyborze?

Winietki ślubne są jednym z najważniejszych dodatków weselnych.

Winietki ślubne powinny być estetyczne i praktyczne. Przy ich wyborze należy kierować się motywem przewodnim wesela, innymi dekoracjami oraz stylistyką winietki.

Wybór winietek jest naprawdę szeroki. W sklepach można znaleźć winietki wykonane na drewnie, winietki papierowe, a nawet winietki laserowe.

Są dostosowane do różnych stylów, w tym rustykalnego, klasycznego, boho czy nawet glamour.

Winietki są najczęściej dopasowane do wyglądu menu, zaproszeń, plansz przed wejściem oraz prezentów dla gości.

Większość par wybiera winietki w tradycyjnej, papierowej formie. To stojące wizytówki, na których znajdują się nazwiska gości. Można również przygotować winietki w formie przypinek. Utrzymane są one najczęściej w kolorach złota, bieli i czerwieni.

Na winietkach pojawiają się kwiaty, serca czy motywy koronkowe.

Winietki weselne – cena

Cena winietek weselnych jest dostosowana do wybranego stylu i materiału, z którego są wykonane. Można znaleźć winietki proste, których koszt nie przekracza kilkunastu groszy.

Najczęściej jednak za jedną winietkę należy zapłacić około 2-3 złotych. Winietki wykonane z drewna sięgają nawet 40 złotych za sztukę.

Zobacz także: Jego klipy weselne wyglądają jak teledyski. Takie filmy tworzy bardzo zdolny Polak!

Winietki na wesele - inspiracje

Spójrzcie, jakie winietki wybrały inne pary!

Zobacz także: Ile dni urlopu okolicznościowego możesz wziąć ze względu na ślub lub śmierć bliskiej osoby? Zapoznaj się z przepisami