Zamknij

Targi ślubne - czy warto na nie chodzić, gdy planuje się wesele?

03.09.2019
Aktualizacja: 03.09.2019 12:08
Suknie ślubne
fot. Shutterstock

Targi ślubne mogą być dużą pomocą w czasie planowania wesela. Podpowiadamy, czy warto na nie chodzić. A przede wszystkim określamy, co można się na tym wydarzeniu dowiedzieć.

Planowanie ślubu jest trudnym i czasochłonnym procesem. Trudno się w tym wszystkim pogubić. Młode pary najczęściej korzystają z pomocy bliskich i sugerują się artykułami w internecie. Warto wiedzieć, że w organizacji ślubu może pomóc wizyta na targach ślubnych. Czego można się dowiedzieć podczas tego wydarzenia?

Targi ślubne - czym są? 

Nie ma co ukrywać, że śluby to wielki biznes. Młode pary są często zagubione, jeśli chodzi o wybór usługodawców. Tym bardziej warto wybrać się na targi ślubne. 

Targi ślubne zbierają wielu usługodawców - często od 300 do nawet 500 firm. Są miejscem, w którym można uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Jest to o tyle wygodne, że zaoszczędzimy na czasie, który przeznaczylibyśmy na dojazdy do konkretnego usługodawcy. 

Targi ślubne najczęściej odbywają się od września do kwietnia, czyli przed ślubnym sezonem. Przeważnie są organizowane w dużych miastach, w których znajdują się wielkie hale targowe. 

Do takich targów ślubnych warto się przygotować. Skupcie się na konkretnych usługach i pomyślcie o tym, o co chcielibyście zapytać usługodawców. W ten sposób wyciągniecie jak najwięcej potrzebnych informacji, które ułatwią wam planowanie ślubu. Możecie ze sobą zabrać kartkę i długopis, dzięki czemu zapiszecie najważniejsze rzeczy.

Zobacz także: Podwiązka ślubna - nieodłączny element kreacji panny młodej. Jak wybrać tą odpowiednią?

Targi ślubne - jak wyglądają?

Targi ślubne odbywają się w dużych halach i przeważnie jest to wydarzenie na ogromną skalę. Na targach wystawiają się najróżniejsi usługodawcy z branży ślubnej. Warto też wiedzieć o tym, że wejście na takie targi jest najczęściej płatne

Miejcie na uwadze, że z targów ślubnych wrócicie z wieloma folderami reklamowymi i ulotkami. Niektóre młode pary wybierają się na targi ślubne na kilka miesięcy przed ślubem - głównie w poszukiwaniu konkretnej usługi. Inni wykorzystują takie wydarzenia już na początku planowania ślubu. 

Targi ślubne - czego można się dowiedzieć na takich wydarzeniach?

Na targach ślubnych można porozmawiać z usługodawcami. W ten sposób dowiemy się między innymi, ile pieniędzy będziemy potrzebować na konkretną rzecz. 

Targi mają tę zaletę, że na własne oczy można zobaczyć, jak wygląda wykonanie danych usług w praktyce. Na przykład floryści pokazują przykładowe bukiety kwiatów, salony sukien ślubnych prezentują niektóre modele kreacji. Zobaczymy również portfolio fotografów i kamerzystów, a nawet spróbujemy weselne ciasta. 

Targi ślubne mogą również wskazać nam, na jakie dodatki postawić w wystroju sali weselnej. Na takich targach wybierzemy też materiał na zaproszenia ślubne czy winietki na stoły.

Dużą zaletą na pewno jest to, że niektórzy usługodawcy przygotowują zniżki dla uczestników targów.

Zobacz także: Wianek ślubny zamiast welonu - o czym trzeba wiedzieć i jak go wybrać?

Nie wiesz, jaki tort wybrać na wesele? Sprawdź, co jest modne!