Zamknij

Gry i zabawy na panieński. Podajemy kilka przepisów na udany wieczór

26.08.2019
Aktualizacja: 26.08.2019 14:41

Wieczór panieński to jedno z najważniejszych i najmilszych wydarzeń tuż przed ślubem. Przyszła panna młoda spędza ten wieczór w towarzystwie najbliższych koleżanek. Jak go urozmaicić?

Wieczór panieński
fot. Shutterstock

Wieczór panieński kojarzy się z dobrą zabawą, śmiechem i beztroską. Przyszła panna młoda najczęściej nie wie, co ją czeka, dlatego każda atrakcja jest dla niej niespodzianką. Jakie gry i zabawy warto przygotować?

Wieczór panieński - czym jest?

Wieczór panieński jest tradycją, która głosi, że przed wzięciem ślubu należy celebrować ostatnie dni panieńskiego życia. Panna młoda nie odpowiada za organizację tego wydarzenia, najczęściej pieczę sprawuje nad tym świadkowa lub najbliższe koleżanki

Naturalnie, panna młoda ma prawo naprowadzić organizatorki i powiedzieć, czego by nie chciała. 

Wieczór panieński - dlaczego warto wprowadzić gry i zabawy?

Wieczór panieński ma się kojarzyć z miłym wieczorem. Najczęściej koleżanki panny młodej planują ten czas od A do Z. Warto uwzględnić w planach zabawy i gry i przeznaczyć na nie czas wieczorem

Niektórzy decydują się na wyjazd, inni spędzają ten czas na mieście lub w parkach. W każdym z tych miejsc można wymyślić coś wyjątkowego! 

Gry nie tylko urozmaicą wieczór, ale też wprowadzą element zaskoczenia. Dzięki zabawom łatwiej się zintegrować.

Zobacz także: Co robi świadek na ślubie? O tych rzeczach trzeba pamiętać

Zabawy na wieczór panieński - gra miejska 

W dzieciństwie na pewno chętnie brałaś udział w tego typu zabawach. Nic tak nie łączy i nie integruje towarzystwa, jak wspólna rywalizacja. Tutaj uwaga powinna się skupić na pannie młodej - wymyślcie dla niej oryginalne zadania, ale też łatwe do wykonania. Dodatkowo możecie wykonać kilka zdjęć na pamiątkę. 

Wiesz, że przyszła panna młoda nie przepada za takimi aktywnościami? Lepiej odpuścić taką zabawę - w końcu to jej wieczór!

Wieczór panieński - pamiątkowa sesja zdjęciowa

Zdjęcia to pamiątka, do której zawsze można wrócić. W ten sposób można “zamknąć” emocje z tego dnia i odtwarzać je na nowo, gdy tylko będzie taka potrzeba.

Coraz popularniejsze jest organizowanie sesji zdjęciowych. Organizatorki wieczoru panieńskiego zatrudniają profesjonalnego fotografa

Sesja zdjęciowa może być niespodzianką dla panny młodej. Warto jednak zadbać o to, żeby wyglądała na zdjęciach jak najpiękniej! Wybierzcie dla niej sukienkę, stylizację, włóżcie we włosy kwiaty lub nawet wynajmijcie profesjonalną wizażystkę, która zadba o jej makijaż. 

Dzięki temu panna młoda będzie się czuła wyjątkowo, a to na pewno będzie można zobaczyć na wykonanych zdjęciach. 

Zabawa na wieczór panieński - tak zwana “torebka” 

Jeśli przyszła panna młoda jest domatorką i najlepiej czuje się na domówkach, to warto pomyśleć o aktywnościach, które można bez problemu przygotować w domu.

Jedną z nich jest bardzo popularna zabawa - “torebka”. Jej zasady są niezwykle proste. Będziecie potrzebować jednej pojemnej torby. Do niej każda z was włoży rzecz, z którą młoda panna może was kojarzyć. 

Zadaniem panny młodej jest wyciągnięcie przedmiotu z torebki i określenie, do kogo dana rzecz należy

Zabawy na wieczór panieński - butelka

Popularna “butelka” jest zawsze dużą atrakcją podczas przyjęć czy domówek. Na wieczorze panieńskim możesz ją przygotować w zupełnie nowej odsłonie. 

Świadkowa niech wręczy pannie młodej butelkę, kartkę i długopis. Następnie niech poprosi o napisanie odpowiedzi na kilka pytań. Zapisaną kartkę należy umieścić w butelce. Założenie jest takie, żeby po kilku latach wrócić do tego i przeczytać odpowiedzi. 

Oto przykładowe pytania:

  • co cię najbardziej zaskoczy w małżeństwie?
  • czego się najbardziej obawiasz?
  • jakie masz marzenie?

Zabawy na wieczór panieński - zakazane słowo

To popularna zabawa - wystarczy na początku zabawy ustalić zakazane słowo, np. imię pana młodego. Gdy któraś z dziewczyn się wyłamie, będzie musiała ponieść karę - na przykład wypić kieliszek mocnego alkoholu.

Lubisz takie zabawy? Chciałabyś wziąć w tym udział?

Zobacz także: Konfetti na wesele - zbędny dodatek czy efektowny pomysł? Zobacz, na co postawić!

Chcesz wyjść za mąż? Zobacz, jaką żoną będziesz w przyszłości!

loader
Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.
Rozwiąż quiz

Odpowiedz na kilka pytań i przekonaj się jaką żoną będziesz w przyszłości

Na zdjęciu pozuje uśmiechnięte małżeństwo. W tle widać czerwone róże.

Lubisz gotować?